Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Chopper (klon)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy żołnierza-klona. Zobacz też: droida astromechanicznego o takim przezwisku.
Chopper.jpg
Chopper
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne (później ściął)
Kolor oczu: Jedno brązowe, drugie szare
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Chopper był klonem w stopniu szeregowego.

Biografia

Młodość

Szkolony przez klonerów z Kamino. Później został przydzielony do drużyny sierżanta Slicka. Gdy był jeszcze młodym klonem, opiekunowie zauważyli u niego wielką ambicję i bardzo podobny charakter do łowcy nagród. Pomimo swoich umiejętności oraz niekonwencjonalności, Chopper otrzymał jedynie stopień szeregowego.

Bitwa o Christophsis

Chopper uczestniczył w bitwie o Christophsis w 22 BBY. Po każdej stoczonej walce z droidami zabierał sobie od jednego z nich po palcu. Traktował to jako trofeum. Wraz ze swoją drużyną brał udział z zasadzce na armię droidów. Okazała się ona pułapką Separatystów. Tego samego dnia do jego koszarów przybyli dowódcy: Cody i Rex. Wypytywali wszystkich jego kolegów o to co robili w czasie wolnym. W końcu trafili na niego. Po krótkiej sprzeczce zdradził swój sekret o trofeach i powiedział że przy centrum dowodzenia widział swojego sierżanta - Slicka. Po tej rozmowie Slick uderzył Cody'ego i zaczął uciekać. Wszyscy rzucili się za nim w pogoń. Dotarli do hangarów. Tam Slick wysadził większość machin bojowych. Chopper miał za zadanie zabezpieczenia terenu. Później za zdradę i współpracę z Konfederacją Niezależnych Systemów Slick został ukarany aresztem.

Ciekawostki

Podczas jednej z wcześniejszych akcji Chopper został ranny w głowę, w wyniku czego jego prawe oko zmieniło barwę. Od tamtego czasu żołnierz nosił bliznę. [2]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!