Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bric

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bric.jpg
Bric
Rasa: Siniteen[1]
Wzrost: 190 cm[1]
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte[1]
Przynależność: Republika Galaktyczna[1]
Profesja: Łowca nagród
Bric był siniteeńskim łowcą nagród żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki.

Biografia

W nieokreślonym czasie Bric został zatrudniony przez przedstawicieli Republiki, by razem z innymi łowcami nagród zajął się szkoleniem nowych jednostek klonów. Przyjąwszy to zadanie, Siniteen zamieszkał w mieście Tipoca na Kamino. Tam poznał arcońskiego łowcę, El-Lesa. Łowcy wspólnymi siłami zajęli się treningiem drużyn klonów. Głównymi podopiecznymi Brica byli kadeci z oddziału Domino. Nie przynosili oni dumy swojemu nauczycielowi, gdyż zawsze ponosili porażki w sesjach treningowych.

Bric w towarzystwie pozostałych szkoleniowców.
Po jednym z takich sprawdzianów Bric pojawił się w koszarach, by upomnieć żołnierzy. Gdy wszedł, zastał ich walczących. Łowca nagród rozdzielił żółtodziobów, po czym poradził, by walczyli z wrogami tak jak walczyli między sobą. Po jakimś czasie nadszedł termin ostatecznego egzaminu dla podwładnych Siniteena. Bric razem z El-Lesem i komandorem Coltem udał się na stanowisko obserwacyjne w sali egzaminacyjnej. Stamtąd podziwiał, jak jego podwładni tracą swoją ostatnią szansę na zostanie żołnierzami. Ku jego zażenowaniu, po sprawdzianie El-Les wyprosił u mistrzyni Jedi Shaak Ti, by Domino powtórzyli ćwiczenie. Łowca nie mógł zrozumieć zachowania towarzysza, który nie traktował szkolenia jak pracy, ale jak sprawę emocjonalną.

Jakiś czas później, Siniteen spotkał się z Cutupem, chcąc podłamać jego wiarę w drużynę. By tego dokonać, obwiniał podwładnego mówiąc, że jest najsłabszym ogniwem grupy, który dodatkowo niczego nie brał na poważnie. Gdy jednak słowne zaczepki nie poskutkowały, Bric chciał sprowokować klona do walki. Nawet to nie podziałało, a Cutup odszedł z uśmiechem na ustach. Następnego dnia odbył się kolejny egzamin oddziału Domino. Bric, chcąc utrudnić całą operację, pozbawił podwładnych linek wspinaczkowych. Mimo to kadeci poradzili sobie w powierzonym im zadaniu. Ich sukces wzbudził zdziwienie w Bricu, lecz nie satysfakcję. Jego dalsze losy są nieznane.[2]

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Brica.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!