Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Attie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Attie
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Attie był jednym z klonów służących w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Posiadał stopień szeregowego.

Biografia

Młodość

Attie urodził się w 32 BBY na Kamino jako jeden z ponad miliona klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu dołączył do armii, a konkretnie do elitarnego 501 Legionu.

Bitwa o Teth

Nax:"Czekają, aż ta szalona łysa kobieta i zacznie za nie myśleć, ale najwyraźniej jest zbyt zajęta szukaniem generała."
Attie::"Nie. Jesteśmy przynętą. Dopóki żyjemy, wiedzą, że Skywalker po nas wróci. To jego chcą dorwać. Jego i tę małą glistę."

W bliżej nieokreślonej fazie wojny Attie i pozostali członkowie Kompanii Potok zostali wysłani na Teth. Jednostka dowodzona przez Anakina Skywalkera miała za zadanie odbić z rąk Separatystów małego Hutta, Rottę.

Po zdobyciu klasztoru żołnierze z 501 Legionu zabezpieczyły miejsce walki. Jakiś czas później rozpoczęła kontratak na świątynię. Podczas gdy Skywalker ruszył szukać Rotty członkowie Kompanii Potok zabarykadowali się przed oddziałami robotów. Po jakimś czasie armia pod dowództwem Asajj Ventress otworzyła jednak wrota do klasztoru i wparowała do środka. Droidy wybiły niemal cały oddział. Rex, dowódca oddziału i pięciu innych żołnierzy w tym Attie uniknęli jednak tego losu.

Jakiś czas później aresztowane klony pilnowane przez droidy wdały się w bójkę ze strażnikami dzięki czemu zdobyli broń. Następnie przebiegli do powalonego wcześniej AT-TE. Z wnętrza maszyny kroczącej klony wyjęły istny arsenał, który wykorzystywały do walki przeciw Separatystom. Attie używał moździerza. Z użyciem swej broni dziesiątkował oddziały wroga. Cała szóstka stawiała opór droidom, aż do przybycia generała Kenobiego i 212 Batalionu Szturmowego. Dzięki nieoczekiwanemu wsparciu Armia Republiki zatriumfowała w bitwie o Teth.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!