Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Akira

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Akira.

Akira była znajdującą się na Felucji farmą miejscowych rolników, którzy hodowali na niej nysillin.

Wygląd i usytuowanie

Wieś została zbudowana na panie koła w dolinie, w środku dżungli Felucji. Była chroniona polem energetycznym, broniącym jej mieszkańców przed atakami dzikich zwierząt zamieszkujących planetę, między innymi przed rankorami leśnymi. Domy miały kształt grzybów. W górnej części znajdowały się pomieszczenia mieszkalne, a na dole spiżarnie. W osadzie zbudowano dużą stodołę, w której składowano zbiory.

Historia

W nieokreślonym czasie wojen klonów farmę najechali piraci z gangu Hondo Ohnaki. Najeźdźcy zażądali, by Felucjanie oddali im całe swoje zbiory. Przywódca wioski, Casiss, nie zgodził się na to, a dodatkowo wynajął dla ochrony swoich ludzi czwórkę łowców nagród. Po jakimś czasie do Akiry trafili również Jedi Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano. Wspólnymi siłami Jedi, łowcy nagród i farmerzy odparli piratów, przez co życie Felucjan mogło toczyć się jak dawniej.

Około 20 BBY siły Separatystów znów wylądowały na planecie. W tym samym czasie rankor felucjański napadł na wioskę i doszczętnie ją zniszczył.

Ciekawostki

  • W wiosce palono rośliny, które wytwarzały zielony ogień.
  • Akira to imię japońskiego reżysera, Akiry Kurosawy, którego pamięci poświęcony został odcinek Bounty Hunters.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!