Yomin Carr

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Yomin Carr.

Yomin Carr był yuuzhańskim zwiadowcą wojennej floty Praetorite Vong, działał na planecie Belkadan udając członka naukowego Stowarzyszenia ExGal.

Biografia

Naukowcy na Belkadanie obserwowali krańce galaktyki w poszukiwaniu poruszających się obiektów. Kiedy odkryli, że przybyły obiekt jest kometą, która wniknęła do galaktyki i zatrzymała się na planecie Helska 4, Yomin Carr wszedł do akcji, aby zachować inwazję w tajemnicy. Dokonał sabotażu na maszcie telekomunikacyjnym stacji, aby naukowcy nie mogli nikogo powiadomić o swoim odkryciu. Widząc efekty zmiany klimatu planety, wywołanej przez żuki dweebit, zaczął systematycznie, po cichu, pojedynczo zabijać naukowców oraz niszczyć stację. Troje naukowców - w tym Danni Quee - odleciało starym wahadłowcem Spacecasterem na orbitę, aby nadać sygnał o odkryciu, a następnie podążyli do układu Helska, ale niedługo potem zostali złapani przez Praetorite Vong nad Helską 4.

Kiedy Luke Skywalker i Mara Jade przybyli na Belkadan, aby zbadać niezwykłą aktywność klimatu i jego szybkie zmiany, Belkadan był już zatruty i martwy. Klimat został całkowicie zmieniony. Kiedy szukali dowodów w stacji ExGal-4 Mara Jade natknęła się na wojownika Yuuzhan Vongów, ratując tym samym R2-D2 od śmierci. W wyniku zagorzałej walki zginął Yomin Carr, którego serce zostało przeszyte przez miecz świetlny Mary. Czując związek pomiędzy swoją chorobą a obcym, Mara namówiła Luke’a do opuszczenia planety.

Źródła