Yomin Carr

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Pafawag (dyskusja | edycje) z dnia 19:52, 5 lip 2006

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Yomin Carr - zwiadowca wojennej floty Praetorite Vong; działał na planecie Belkadan udając członka naukowego Stowarzyszenia ExGal.

Szablon:Spoiler

Naukowcy na Belkadan obserwowali krańce galaktyki w poszukiwaniu poruszających się obiektów. Kiedy odkryli, że przybyły obiekt jest kometą, która wniknęła do galaktyki, Yomin Carr szybko zaatakował. Widząc efekty zmiany klimatu planety, wywołanej przez żuki, zaczął systematycznie zabijać naukowców, jednego za każdym razem, i przystosowywać stację dla Yuuzhan Vong. Kilkoro naukowców uciekło w starym statku kosmicznym, ale niedługo potem zostali złapani przez Praetorite Vong nad Helska 4.

Kiedy Luke Skywalker i Mara Jade przybyli na Belkadan, aby zbadać zmiany klimatu i niezwykłą aktywność, Belkadan był już zatruty i martwy. Klimat został całkowicie zmieniony. Kiedy szukali dowodów w stacji ExGal Mara Jade natknęła się na wojownika Yuuzhan Vong ratując tym samym R2-D2 od śmierci. W wyniku zagorzałej walki zginął Yomin Carr, którego serce zostało przeszyte przez miecz świetlny Mary. Czując związek pomiędzy swoją chorobą a obcym, Mara namówiła Luke’a do opuszczenia planety.