Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Twierdza Darth Nyriss

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 16:18, 9 sty 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Twierdza Darth Nyriss
Data zniszczenia: 3950 BBY
Lokalizacja: Dromund Kaas
Funkcja:
  • Mieszkalna
  • Obronna
Przynależność:


Twierdza Darth Nyriss była siedzibą tej Mrocznej Radnej zbudowaną na Dromund Kaas. Została wzniesiona z myślą o obronie, ale zachowując swoje bogate zdobienie i swobodę. Forteca została zniszczona w 3950 BBY, gdy Imperator dowiedział się, iż Nyriss jest zdrajczynią spiskując potajemnie przeciw niemu.

Opis

Twierdza była wykonana z czarnego kamienia i była wysoka na kilkadziesiąt metrów. Dziedziniec był obsypany małymi, białymi kamykami, a przed budowlą było wzniesionych sześć posągów, z którego każdy miał przynajmniej 3,5 metra. Cytadela była otoczona ze wszystkich stron murami, co jednak było mało praktyczne, gdyby atak nastąpił z powietrza.

Historia

Gdy lord Scourge przybył na wezwanie Imperatora do fortecy Nyriss, zastał tam dwóch najemników, którzy w momencie jego przylotu, otworzyli ogień. Rozpoczęła się krótka walka, w której Scourge ukatrupił jednego, a drugiegi chciał przesłuchać, acz uniemożliwił mu to Murtog, szef ochrony twierdzy Nyriss, nakazując jednemu ze swoich podwładnych zakończyć jego życie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!