Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Stanisław Mąderek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Staszek Mąderek

Stanisław Mąderek jest reżyserem, scenarzystą, kompozytorem i aktorem filmowym. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną w Łodzi z wynikiem bardzo dobrym. Od 1988 roku współpracuje z TVP. Swój pierwszy film autorski - bajkę muzyczną pt. "Co wiedzą dzieci o krasnoludkach" - zrealizował w pod koniec 1992 roku.

W światku fanów Star Wars zaistniał w roku 2000, tworząc parodię zwiastuna filmowego - Stars in Black. Produkcja w zawrotnym tempie rozeszła się po fandomie i od tamtej pory szczyci się statusem kultowej.

Stars in Black nie jest jedyną produkcją Staszka, która nawiązuje do Gwiezdnych wojen. Nakręcił też krótki prima aprilisowy "reportaż" z planu (zatytułowany po prostu Prima Aprilis) oraz świąteczny filmik Christmas on Hoth. Najnowszą gwiezdnowojenną produkcją Staszka jest nakręcony w 2004 r. na konwencie Imladris film - Star Wars ep.3 - Imladris.

Na co dzień Staszek zajmuje się kręceniem reklam i teledysków. Z jego usług skorzystali m.in. Liber, Ascetoholix, Jeden Osiem L i 52 Dębiec.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!