Zapraszamy do udziału w konkursie


Dyskusja szablonu:N

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Rozszerzenie działalności szablonu

Cześć. Chciałbym zaproponować zmiany w tym szablonie. Osobiście uważam, że jest on bardzo użyteczny, gdyż niektórzy użytkownicy piszą wszystko kursywą (np. Cienie Imperium (książka)), albo samo przepisywanie [[Cienie Imperium (książka)|''Cienie Imperium'' (ksiazka)]] zajmuje trochę czasu, jak takich źródeł z nawiasami jest dużo w danym artykule. Na razie jednak można używać tego szablonu tylko w przypadku, gdy w nazwie źródła jest nawias. A co powiecie o takich źródłach jak: Tales 15, The Official Star Wars Fact File 2, Star Wars Insider 141 itd. (z tego co się orientuję, to te cyfry nie powinny być kursywą)? Skoro nie mamy takich szablonów, jak na Wookiee - np. Insidercite - to zmieńmy ten. Zmieńmy go tak, żeby {{N|Star Wars Insider|141}} też można było użyć. Trzeba tylko usunąć nawiasy () z szablonu. Zróbmy to, póki ten szablon znajduje się tylko na 9 stronach. The Emperor of the Galaxy 10:20, 17 maj 2014 (UTC)

Ale dlaczego numery nie miałyby być pisane kursywą? Jeżeli są integralną częścią tytułu, to jak najbardziej powinny być kursywą. W niektórych hasłach (np. wstępniaki do haseł o SWK) jakoś tak się przyjęło, że numer jest zapisywany bez niej, ale generalnie nie ma sensu wprowadzać niepotrzebnego bałaganu, im bardziej jednolity zapis, tym czytelniejszy. Szablon "N" powstał po to, żeby uprościć tworzenie linków, żeby edytujący nie musiał tracić czasu na zabawy z nawiasami, kursywami itp., bo łatwo się tam machnąć. Wyciągając numery spod kursywy robimy coś dokładnie odwrotnego - zamiast napisać ''[[Tales 10]]'' edytujący będzie musiał wstawiać wszystko w szablon.
Jeżeli chodzi o samo linkowanie w źródłach rzeczy typu magazyny, seriale itp. to mam kilka pomysłów, jest parę rzeczy, które warto zaimportować z Wookiee, ale trzeba to najpierw na spokojnie przedyskutować i zastanowić się czy pasuje to do stylu Ossusa.
Nawiasy są pisane normalnie, bo to po prostu dodatek do nazwy, który działa jako wyróżnik gdy mamy kilka rzeczy pod tą samą nazwą, to po prostu rodzaj adnotacji. Numer to po prostu numer, IMO nie ma co komplikować sprawy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:26, 17 maj 2014 (UTC)
OK. Napisałem o tym dlatego, że takie coś funkcjonuje na Wookiee. W szablonie "Insidercite" numer nie jest pisany kursywą. Ale OK, to Ossus. The Emperor of the Galaxy 12:45, 17 maj 2014 (UTC)