Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Dyskusja:Kyle Katarn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Artykuł polecany!

To hasło zostało artykułem polecanym w wyniku głosowania z października i listopada 2006. Artykuł znajdował się na stronie głównej Biblioteki Ossus w dniach 2 - 20 listopad 2006.


"Po dłuższej wymianie ognia, zabarykadowaniu się w kuchni i konkursie na największą kanapkę udało się jednak Kyle'owi utrzymać pozycję na tyle długo, by dać czas posiłkom na przybycie." Czy to warte wspominania? ;) Kaczor 23:45, 28 sie 2006 (CEST)

Moim zdaniem warte, z tej prostej przyczyny, że szok, jaki przeżywa czytelnik, kiedy pod ostrzałem Rebeliantów Kyle barykaduje się w kuchni i aby poprawić morale, każe szturmowcom robić kanapki, jest raz, że niesamowity, a dwa, wiele mówi o samej postaci. --Misiek 08:33, 29 sie 2006 (CEST)

Ktoś sobie jaja robi? bo nie rozumiem... :/ --Yako 01:19, 29 sie 2006 (CEST)

Jeśli ktoś robił sobie jaja, to autorzy tej wesołej książeczki (William Dietz i Dean Williams, a chodzi o Soldier for the Empire, dla jasności; w rozdziale drugim jest opis tego "oblężenia"). I konkurs na kanapkę jest kanonem, więc jak dla mnie zasługuje na to, żeby być wspomnianym. Zwłaszcza, że - jak napisałem powyżej - wiele o Katarnie mówi. --Misiek 08:33, 29 sie 2006 (CEST)
OK. Nie czytałem Soldier.. Myślałem że ktoś sobie żarty robi :D Kaczor 09:05, 29 sie 2006 (CEST)

infobox

Czemu usunięty został infobox? Według mnie powinien być on obowiązkowy przy każdym większym haśle. DantE 17:28, 22 paź 2006 (CEST)

nawet jeśli psuje estetykę artykułu, a wszystkie informacje zawarte są w tekście? --Shedao 22:26, 22 paź 2006 (CEST)
Jakoś nie zauważyłem aby strasznie psuł estetykę. A skoro już stosujemy infoboxy, to należy je stosować we wszystkich przypadkach. Hasła powinny być w miarę możliwości zunifikowane pod względem wyglądu. DantE 22:48, 22 paź 2006 (CEST)
A ja jestem przeciwny; ten infobox jest szkaradny - IMO pod tym względem powinna być wolność wyboru, jeśli autor życzy sobie go mieć, to niech da, a jeśli nie to nie. --Shedao 22:55, 22 paź 2006 (CEST)
1. Zaproponuj wygląd infoboxu.
2. Potencjalnych autorów tekstu jest nieskonczenie wiele. Teraz mi powiedz co jeśli jeden chce infobox, a drugi nie? --Pafawag 23:11, 22 paź 2006 (CEST)
Po pierwsze, powinna być możliwość usunięcia niektórych opcji z infoboxu (jak np. Data śmierci czy Kolor oczu), jeśli takowy nie jest znany. To raz. Dwa - że w obecnej formie wstawienie infoboxu diabelnie zmniejsza zdjęcie, wstawione jako główne i nierzadko wygląda one po prostu gorzej, bo artykuł jest dopasowany do jego takiego a nie innego formatu, i jeśli cały jego wygląd ma iść w plecy, bo ktoś ma mieć napisane że Bohater X ma brązowe włosy i niebieskie oczy (mimo że to widać na obrazku a i zazwyczaj w tekście), to ja dziękuję. --Shedao 06:31, 23 paź 2006 (CEST)

Resztki Imperium czy Odrodzone Imperium?

Pytanie moim zdaniem zasadne: w tym artykule jest określenie 'Resztki Imperium', a np. w takim Desannie już Odrodzone Imperium. Przydałoby się chyba to jakoś uściślić. Co prawda są to czerwone linki, ale chyba lepiej, żeby prowadziły do jednego artykułu niż dwóch? Tiglatpilesar 22:36, 10 wrz 2007 (CEST)

To są dwie różne rzeczy: Resztki to frakcje rozbitego Imperium po bitwie o Endor, a Odrodzone, to jedna z nich, zapoczątkowana przez Hethrira.--Jaro 22:38, 10 wrz 2007 (CEST)
Tak, trzeba by raczej uściślić, jakiego tłumaczenia będziemy się trzymać: Resztki Imperium czy Szczątki Imperium. Jak na razie widziałem w hasłach tylko to pierwsze i mi się osobiście bardziej podoba. Jak powstanie hasło to ze Szczątek Imperium by się chyba zrobiło przekierowanie... signjedi.png Sky Dyskusja  23:35, 10 wrz 2007 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!