Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja:Generał Grievous

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Totus (dyskusja | edycje) z dnia 17:00, 8 sty 2018

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Od jakiegoś czasu zastaniawia mnie dlaczego tutaj jest użyta liczba mnoga skoro w sumie jest to jedna opowieść wydana w czterech zeszytach a nie jak w przypadku Jedi (komiksy) kilka opowieści posiadające wspólny tytuł. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  13:27, 8 sty 2018 (CET)

To raczej kwestia tego, że to seria. (komiks) pojawia się przy pojedynczych zeszytach, (komiksy) przy seriach, aczkolwiek zdaje się, że w kilku miejscach mamy np. (seria) albo (seria komiksowa). Tak swoją drogą czy ten artykuł faktycznie potrzebuje dopisku? Nie ma innego artykułu o tej nazwie, generał Grievous to po prostu przekierowanie do postaci.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:29, 8 sty 2018 (CET)
Ogólnie mam wrażenie, że sprawa z dopiskami przy komiksach jest mocno pogmatwana, ponieważ np. przy adaptacjach komiksowych trylogii Thrawna widnieje dopisek komiks zamiast adaptacja komikowa. Tu natomiast faktycznie dopisek jest zbędny a jeszcze isnieją artykuły z dopiskiem seria/seria komiksowa. Trzeba to ujednolicić i w Sali Zgromadzeń stworzyć jakąś przejrzystą rozpiskę. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  15:42, 8 sty 2018 (CET)
Przeniosłem stronę, bo w tym wypadku dopisek był całkowicie zbędny. Ułatwiajmy sobie linkowanie, a nie celowo utrudniajmy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:00, 8 sty 2018 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!