Dyskusja Archiwisty:Kathryn Vader

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Kathryn Vader!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Piett

Re: Plik:Ewakania.jpg

Sprawdziłem na drugim koncie i wygląda na to, że powstała nam pętla zabezpieczeń nie do przebicia. Jakiś czas temu nałożyliśmy captcha na edycje zawierające zmiany w linkach zewnętrznych (zabezpieczenie przed botami/reklamami). Dodatkowo, w tym miesiącu pojawił się skrypt blokujący dla nowych użytkowników możliwość zapisu bez użycia podglądu. Wygląda jednak na to, że po odpowiedzi na pytanie zabezpieczające system lekko "świruje", traktując to jako kolejną edycję i wymagając ponownego użycia podglądu... i tak w kółko. Postaramy się zrobić coś z tym problemem, bo może skutecznie uniemożliwiać pracę. Chwilowo możesz podrzucić mi nowy podmieniony link, wstawię go do pliku. Pozdrawiam i dzięki za zwrócenie uwagi na problem, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:31, 24 lip 2012 (CEST)

Zobacz teraz czy teraz wszystko jest ok. Zmieniliśmy ustawienia zabezpieczeń. --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:34, 25 lip 2012 (CEST)

Przekierowania do dyskusji

Hej cieszę się, że wygrzebujesz różne potworki z odmętów Ossusa, mam jednak jedną prośbę. Następnym razem po prostu podlinkuj wszystkie wymagające usunięcia strony we wpisie w Sali Zgromadzeń lub dyskusji któregoś ze Strażników. Nie ma sensu dokonywać tylu edycji, by wstawić szablon do każdego z haseł ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:02, 29 lip 2012 (CEST)

Odnośnie poprawek

Hej, zwracam się do Ciebie ze względu na to, że regularnie poprawiasz wiele powszechnych błędów obecnych w hasłach Biblioteki. Poza kwestiami, którymi się zajmujesz, warto zwrócić uwagę na parę innych spraw, o których próżno szukać czegokolwiek na stronach pomocy, niestety - wciąż się rozwijamy i pewne ustalenia istnieją jedynie w "przekazie ustnym" ;) Po pierwsze - nazwy statków. Zapisujemy je w oryginale, niezależnie od tego, czy chodzi o link czy wyświetlany tekst - dlatego, jeśli poprawiasz linki do przekierowań, usuwaj również polską nazwę (np. "Han był pilotem ''[[Millennium Falcon]]''" zamiast Han był pilotem ''[[Millennium Falcon|Sokoła Millennium]]''. Po drugie - wraz z nową wersją MediaWiki "Grafika:" została podmieniona przez system na "Plik:". Teoretycznie nie ma to większego znaczenia i nie jest to kwestia na tyle istotna, by specjalnie ją poprawiać, jednak jeśli już edytujesz hasło, warto podmieniać na drugą wersję. Ostatnia kwestia to odstępy w infoboksach i nazwach sekcji. Celem zwiększenia przejrzystości okna edycji dodajemy odstępy pomiędzy tekstem a znakami = w obydwu przypadkach. Przy okazji, dzięki za podlinkowanie zbędnych przekierowań ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:06, 30 lip 2012 (CEST)

Cześć :). Mnie również bardzo cieszy, że robisz tyle poprawek, ale mam małą uwagę odnośnie linków - nie musisz poprawiać czegoś takiego jak [[Kalamar]]owi na [[Kalamar|Kalamarowi]]. Wersja pierwsza działa idealnie i nie ma sensu robić dłuższej. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy :)! signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  08:46, 31 lip 2012 (CEST)
Kathryn robi właśnie na odwrót :P Ale mam dwie uwagi - aby pisać nazwy statków kursywą (jeśli ktoś wstawił gdzieś cudzysłów, to błąd) i nie majstrować przy opisach książek, pochodzących od wydawców - jeśli nazwa statku jest tam po polsku, to tak ją zostawić (choć oczywiście linkować wersję ang.). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:11, 31 lip 2012 (CEST)
Hej, jeszcze jedna drobna uwaga odnośnie poprawek infoboksów: w miarę możliwości sprawdzaj, czy zawierają one wszystkie parametry, nawet jeśli miałyby być one puste. Szczególnie istotne jest to przy komiksach i książkach, gdzie z czasem dodano kilka nowych. Linki do wszystkich zawartych w haśle szablonów znajdziesz pod oknem edycji. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:08, 3 sie 2012 (CEST)
Cześć. Jeszcze drobna prośba ode mnie, żebyś domykał tagi </li>. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  16:34, 12 sie 2012 (CEST)

Apostrofy

Witaj. Dla informacji - jeżeli słowo odmieniane jest poprzez apostrof, skrócone linkowanie nie jest możliwe. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:49, 13 sie 2012 (CEST)

Przypisy

Cześć :). Mam drobną sugestię do Ciebie - w przypisach kropkę stawiamy przed znacznikiem </ref>, a nie po nim. Wiem, że to nie jest zgodne z oficjalnymi zasadami robienia przypisów, ale tak u nas przyjęliśmy. Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy :D. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  19:09, 2 wrz 2012 (CEST)

Kategoryzacja

Jak myślisz, są kategorie niewidzialne, które dodają się same!? ~Mustafar29 18:28, 7 lis 2015 (CET)

Sortowanie

taka mała uwaga. Mamy na Osussie teraz szablon do sortowania w kategoriach. Szablon:Sort --Totus (dyskusja) 19:07, 11 lis 2015 (CET)