Dyskusja Archiwisty:Gen. Cody

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Gen. Cody!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Gen. Cody!

Ciekawostki

Ciekawostek nie zgłaszamy na Forum. Tam tylko dyskutujemy o wątpliwych ciekawostkach. Zgłaszamy w Dyskusja Szablonu:Czywiesz. --signstraznik.png Yako Dyskusja  10:09, 28 sty 2009 (CET)

Zapis

Nie zapisuj co chwilę strony. Jeśli chcesz wiedzieć jak będzie wyglądała po Twoich zmianach - użyj funkcji podglądu. Taki częsty zapis bardzo obciąża naszą bazę danych.

Aha... Sprawdzaj też czy "Twoja" ciekawostka nie była już wykorzystana. Biblioteka_Ossus:Archiwum_ciekawostek --signstraznik.png Yako Dyskusja  12:15, 28 sty 2009 (CET)

Info

Przed wprowadzeniem jakiejś informacji do Biblioteki upewnij się, czy na pewno jest ona prawidłowa. Tyvokka nie był jedynym Jedi razy Wookiee, inny to np. Lowbacca (z okresu Nowego Zakonu Jedi). Jest różnica pomiędzy tym, co znasz TY, a tym, co znają INNI i musisz na nią zwracać uwagę. signstraznik.png Sky Dyskusja  15:56, 28 lis 2009 (CET)