Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Xamuel Lennox: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 6: Linia 6:
 
==Ciekawostki==
 
==Ciekawostki==
 
*W postać kapitana Lennoxa wcielił się [[John Dicks]].
 
*W postać kapitana Lennoxa wcielił się [[John Dicks]].
*W animacji otwierającej grę ''X-wing'', użyto ujęcie z ''Imperium kontratakuje'', przedstawiające Lennoxa mówiącego do oficera na mostku. Nie wiadomo czy ujęcie zostało tylko 'pożyczone' z filmu, czy też miało posłużyć za portret konkretnej postacii.
+
*W animacji otwierającej grę ''X-wing'', użyto ujęcie z ''Imperium kontratakuje'', przedstawiające Lennoxa mówiącego do oficera na mostku. Nie wiadomo czy ujęcie zostało tylko 'pożyczone' z filmu, czy też miało posłużyć za portret konkretnej postaci.
  
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Wersja z 00:11, 11 lis 2006

Kapitan Lennox

Kapitan Lennox dowodził Gwiezdnym Niszczycielem typu Imperial II Tyran, wchodzącym w skład Eskadry Śmierci. Lennox był zdolnym dowódcą, poświęcającym się dla swojego okrętu i załogi. Pogardzał politycznymi gierkami, w których lubili brać udział niektórzy z oficerów.

Po wojnie o Bactę, Tyran został zdobyty przez Rebeliantów i przemianowany na Sen Rebelii. Nie wiadomo czy Lennox poddał się, walczył do śmierci, uciekł, a nawet czy w tym momencie dowodził okrętem.

Ciekawostki

  • W postać kapitana Lennoxa wcielił się John Dicks.
  • W animacji otwierającej grę X-wing, użyto ujęcie z Imperium kontratakuje, przedstawiające Lennoxa mówiącego do oficera na mostku. Nie wiadomo czy ujęcie zostało tylko 'pożyczone' z filmu, czy też miało posłużyć za portret konkretnej postaci.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!