Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Thuruht

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Darth Kwiatkowski (dyskusja | edycje) z dnia 08:23, 4 wrz 2017

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Thuruht to jeden z najstarszych rodów Killików w galaktyce. To z umysłem zbiorowym tego roju połączyli się Architekci, aby przekazać im wiedzę na temat Abeloth. Ich siedzibą był Niebiański Pałac.

Historia

Około roku 1000000 BBY Syn i Córka skontaktowali się z rojem i przekazali jego zbiorowemu umysłowi informacje na temat Jedynych i Abeloth oraz przekazali plany budowy Układu Koreliańskiego i Otchłani oraz plany dwóch stacji, Centerpoint i Sinkhole., które miały tam być umieszczone.

Razem z innymi rojami, oraz przy wsparciu Architektów, którzy dzięki połączeniu z Thuruht, umożliwili Killikom dostęp do Mocy, wybudowali wszystkie konstrukcje potrzebne do uwięzienia Abeloth. Za każdym razem, gdy udawało jej się uciec, rój musiał być gotowy do budowy. Pomiędzy tymi momentami prawie wymierał.

Tak było, gdy w 44 ABY Raynar Thul, wraz z Tekli, Lowbaccą i C-3PO, dotarli do Niebiańskiego Pałacu. Na wieść, że Abeloth się uwolniła, rój rozpoczął przygotowania do budowy i oczekiwanie na pojawienie się Architektów. Thul został Dwumyślnym, aby wspomóc rój Mocą, podczas gdy pozostali udali się z informacja, które uzyskali, do Rady Jedi.

Po pokonaniu Abeloth, Luke Skywalker nakazał wysłanie oddziału, aby odzyskać Raynara Thula i zapobiec konfliktowi z Chissami.

Charakterystyka

W przeciwieństwie do wielu współczesnych rojów, Thuruht był zorganizowany wokół królowej. Ponadto członkowie roju osiągali różne rozmiary od malutkich robotnic, po ogromnych strażników, którzy byli w stanie przegryźć śmigacz, a ich pancerze miały kolor niebieski.

Siedziba

Siedziba roju, zwana Niebiańskim Pałacem, znajdowała się w układzie Reo, w sektorze Maraqoo. Planeta, na której się znajdowała, była jałowa i potrzebna była Moc, aby wspomóc uprawę czegokolwiek.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!