Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Stacja Hrakert

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeniesienie.png
Transfer więźnia z bloku 1138.

Ta strona wymaga przeniesienia.


Zaproponowano przeniesienie tego artykułu pod nazwę Stacja Hrakert. Możesz wypowiedzieć się na ten temat na stronie dyskusji.

StacjaHrakert.jpg
Stacja Hrakert
Lokalizacja: Manaan
Funkcja: Placówka wydobywcza kolto
Przynależność: Republika Galaktyczna


Stacja Hrakert to tajna placówka Republiki na planecie Manaan, której zadanie było wydobywanie kolto na eksport dla jej światów. Stacja położona była pod wodą nieopodal stolicy planety, miasta Ahto, w ryfcie, którego nazwę otrzymała - Hrakert. W pobliżu placówki znajdowało się leże Progenitora, którego prace nad wydobywaniem kolto przebudziły.

Historia

Władze miasta Ahto sprawowały nawyższą władzę nad jedynym miastem na planecie, Ahto. Nie pozwalały one Selkathom w żadem sposób faworyzować stron wojny domowej. Nakazywały na równi traktować Republikę i Imperium zarówno w kwestii prawa, jak i w kwestii ilości otrzymywanego kolto. Sędziowie Selkathańskiego Sądu Najwyższego w większości nie zgadzali się z tym stwierdzeniem. Uważali, że należy wspomóc Republikę w wojnie dodatkowymi zasobami kolto. Owocem tej sympatii do Republiki stała się stacja Hrakert, która została zbudowana w tajemnicy przed władzami Ahto, lecz za aprobatą części sędziów.

W 3956 BBY cierpiący na amnezję Revan powrócił na Manaan, aby ponownie odszukać Gwiezdną Mapę. Po wykonaniu małego zadania od Rolanda Wanna w ambasadzie Sithów rzecznik Republiki skierował Jedi na poszukiwania Mapy do stacji Hrakert. Na miejscu okazało się, że cały selkathański personel oszalał i zabił większość naukowców innych ras. Co więcej, Revan dowiedział, że nie może dostać się do Gwiezdnej Mapy o ile nie zrobi czegoś z Progenitorem, olbrzymim rekinem firaksjańskim, który po przebudzeniu strzegł drogi do artefaktu. Jedi wykorzystał pomysł Sami, pracownicy stacji, który polegał na wysadzeniu stacji kontroli przepływu kolto w celu przepłoszeniu rekina. Po pozbyciu się rekina Revan odczytał współrzędne z Mapy.

Alternatywy

Gracz nie musi postąpić zgodnie z pomysłem Sami, może wysłuchać Kono Nolana, który radzi zabić rekina poprzez otrucie go. Następstwem tego wyboru jest zanieczyszczenie źródła kolto oraz wydalenie Revana z planety przez Selkathański Sąd Najwyższy bez możliwości powrotu. Wyborem zgodnym z Expanded Universe jest jedynie wystraszenie Progenitora.

Żródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!