Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sintas Vel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 11:12, 6 maj 2017

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sintas Vel.jpg
Sintas Vel
Data i miejsce narodzin: 34 BBY
Miejsce pochodzenia: Kiffu
Rasa: Kiffarka
Kolor włosów: Czarne
Przynależność: Łowca nagród
Sintas Vel była łowczynią nagród z planety Kiffu i byłą żoną Boby Fetta. Mieli jedno dziecko, Ailyn Vel.

Biografia

Życie z Bobą Fettem

Sintas Vel była łowczynią nagród która jakiś czas po zakończeniu wojen klonów związała się z Bobą Fettem. Zamieszkali oni wspólnie na Concord Dawn gdzie pod pseudonimem Jaster Mereel Boba podjął się pracy jako Wędrowny Protektor. Owocem ich miłości była ich córka, Ailyn Vel. Nie wszystko układało się jednak tak jak powinno, po około trzech latach bycia razem Sintas padła ofiarą agresji ze strony innego wędrownego protektora, Lenovara który to ją zgwałcił. Nie chciała ona nikomu mówić o tym co się wydarzyło, jednak gdy Boba się dowiedział, zabił gwałciciela. Podczas procesu gdy był sądzony za jego zabicie Boba nigdy jednak nie wyznał swoich motywów, przez co został skazany na wygnanie z planety. Sintas z Ailyn pozostała jednak na planecie, para wzięła jednak wpierw szybki mandaloriański rozwód, podobnie jak trzy lata wcześniej w ramach tej samej tradycji się pobrali.

Dalsze życie

W 10 BBY na farmę na Concord Dawn na której Sintas żyła wraz z małą Ailyn przybył Connor Freeman szukający Sintas. Ailyn przedstawiła mu się jako Sintas, okłamując go, podczas gdy jej matka mogła zajść obcego od tyłu i wziąć na celownik broni.

Ich rozmowę w której starał się wyjaśnić, że nie ma zamiaru jej skrzywdzić przerwało przybycie grupki Devaronian chcących zabić Sintas. Connor heroicznie kazał Sin iść bronić córki zapewniając, że sam zatrzyma napastników, jednak sama wspomniana córka, czyli Ailyn używając sporych rozmiarów działa jonowego unieszkodliwiła pojazd napastników ułatwiając Sintas i Connorowi ich wybicie. Łowczyni słusznie zauważyła, że jej córka nie potrzebuje zbyt wiele ochrony.

Ailyn Vel, córka Sintas.

Sintas próbowała dowiedzieć się od jednego z Devaronian kto ich przysłał, ten jednak nie chciał współpracować więc go zastrzeliła. W dalszej rozmowie Connor przedstawił się jej jako Quinny, a ona zaoferowała mu żeby wraz z nią i Ailyn udał się do miasta, gdzie ma bezpieczne schronienie, na co ten przystał.

Po zaprowadzeniu ich na miejsce Sintas poleciła Connorowi z Ailyn udać się do wnętrza schronienia sama zaś poszła na obchód sprawdzić zabezpieczenia, czy nikt ich nie śledził.

Connor zasnął podobnie jak Ailyn. Zbudziła go Sintas która wróciła do kryjówki. Stwierdziła także, że kogoś jej przypomina a gdy spytał czy to dobre skojarzenie, pocałowała go, następnie uciszając gdy stwierdził, że weźmie to za pozytywną odpowiedź.

Niedługo później jedząc posiłek Connor zauważył leżący w pobliżu hologram, i aktywował go ciekaw co przedstawia. Widząc go, zdał sobie sprawę w jak wielkich tarapatach się znajduje, bowiem zobaczył Sintas, jej malutką córeczkę oraz nie kogo innego jak ich ojca i męża, Bobę Fetta.

Ailyn zauważyła co zrobił i potwierdziła jego obawy potwierdzając kim jest osobą która widzi na zdjęciu, opowiedziała mu też w jaki sposób Boba został wygnany z Concord Dawn. Stwierdziła także, że nie odleciała wraz z Bobą bo nie był on dobrym mężem dla niej ani dobrym ojcem dla Ailyn. Tymczasem Ailyn się obudziła o dołączyła do nich, pytając czy się całowali. Ich rozmowę przerwało drugie już włączenie się alarmu przy drzwiach, które to z kolei zaraz zostały wysadzone przez przybyłego na miejsce gubernatora Concord Dawn i jego siły, który planował zabić wszystkich bliskich Fetta. Całej trójce udało się jednak schować jeszcze poziom niżej niż 'bezpieczne schronienie', przez co przetrwali wybuch granatów wrzuconych przez pomocników Purtona.

Sintas w zbroi.

Tam obydwoje przebrali się w mandaloriańskie zbroje, a Ailyn schowała się w bezpiecznym miejscu i otworzyła zapadnie przez którą gubernator oraz jeden z jego ludzi wpadli do środka. Jego podwładnego natychmiast zabili, natomiast podwładnymi którzy zostali na górze zajął się Boba Fett przybyły na miejsce, o czym jednak Connor i Sintas nie wiedzieli.

Będący zdanym na siebie Gubernator wyjaśnił Sintas dlaczego chciał ją zabić - ponieważ jej mąż, Fett, zabił jego syna, Lenovara, stwierdził także, że nawet podczas rozprawy nie podał powodu dla którego go zabił. Sintas wyjaśniła gubernatorowi na ucho dlaczego Fett milczał oraz zabił jego syna. Słysząc prawdę gubernator zdenerwował się krzycząc, że ta kłamie i chcąc ją udusić, Freeman więc go zastrzelił. Sintas następnie pocałowała Freemana, nieświadoma tego, że Fett patrzy na nich z góry, po czym kazała mu odejść, co też ten uczynił. Kazała mu też powiedzieć Bobie gdy go spotka, że nie chce by kiedykolwiek coś znów jej o nim przypominało, najwidoczniej bowiem domyśliła się, że Fett żyje, wbrew powszechnej wtedy w galaktyce wiedzy na ten temat.

Hologram rodzinny z Sintas, Bobą i małą Ailyn.

Kradzież hologramu

W nieokreślonym roku hologram z nią, Bobą i Ailyn został skradziony przez osobnika zwanego Pizztov, który to planował wystawić go na aukcji. Nie spodobało się to ani Ailyn ani Bobie, przez co niezależnie acz równocześnie przeprowadzili oni atak na mieszkanie gdzie ten rezydował na Bidamount. Po tym jak wszyscy jego ochroniarze zginęli Pizztov starał się uciec, jednak został powalony strzałem Sintas, nie ginąc jednak. Sintas z kolei postrzelił Boba gdy chciała otworzyć przejęte od Pizztova pudelku. Jak jej były mąż wyjaśnił, zrobił to by go nie otwierała, bylo bowiem zabezpieczone pułapką. Pizztov starał się wykorzystać okazję i zabić Bobę zdobytym od Sintas blasterem, nietrafiający jednak w niego, sam Boba jednak skutecznie wyeliminował przeciwnika. Po usunięciu zabezpieczeń Boba oddał jej pudełko z hologramem, każąc by lepiej go pilnowała po czym odszedł, zostawiając ją samą.

Pułapka Hidu Rezodara

Około roku 1 BBY Sintas podjęła się zadania dzięki któremu miała zarobić na prezent na szesnaste urodziny dla Ailyn. Zadane ktorego się podjęła okazało się jednak pułapką i została pojmana przez Hidu Rezodara który to uwięził ją w karbonicie.

Mirta Gev, wnuczka Sintas.

Uwolnienie przez Bobę

Sam Hidu zginął zaraz po tym przez co Sintas spędziła uwięziona w Karbonicie niemal 40 lat, aż w końcu została odnaleziona i uwolniona przez swego byłego męża, Bobę, oraz wnuczkę, Mirtę Gev. Sprowadzili oni z Phaedy z magazynu z rzeczami należącymi kiedyś do Rezodara blok karbonitu w którym ją zamrożono, samo rozmrożenie odbyło się natomiast na Mandalorze, na farmie Gorana Beviina pod czujnym okiem doktora Beluine. Długotrwałe zamrożenie nie wywołało paraliżu i Sintas mogła się poruszać samodzielnie, nie była jednak w stanie nic zobaczyć ani sobie przypomnieć, co było często spotykanym objawem hibernacji. Cierpiała także na problemy z krótkoterminową pamięcią przez co pewne rzeczy, jak to gdzie się znajduje, tłumaczone musiały być jej wielokrotnie.

Niedługo później w ramach terapii leczniczej odzyskała połowę należącego niegdyś do niej ognistego serca. Boba oddał jej też hologram przedstawiający ją z Ailyn i Bobą, choć wciąż nie mogła go zobaczyć. Wyjaśnił jej też, że miała męża, którym to był. Z czasem stan Sintas powoli się poprawiał, jej pamięć krótkotrwała zaczynała lepiej funkcjonować

Po powrocie Mirty i Boby z zadania na Fondorze ponownie spotkali się oni z coraz lepiej czującą się Sintas która zaczynała przypominać sobie różne rzeczy. Boba wyjawił jej też końcu, że Ailyn nie żyje. Sintas była też zdziwiona tym czego dowiedziała się na temat Ailyn i Mirty i ich nienawiści skierowanej ku Bobie, wynikającej z niewiedzy na temat prawdziwego powodu rozejścia się Sintas i Boby. Niedługo później przybył do niej także Bardan Jusik, noszący obecnie imię Gotab i od 60 lat będący Mandalorianinem były Jedi który dzięki swym zdolnościom leczniczym podjął się pomocy jej. Dzięki jego pomocy Sintas przypomniała sobie wszystko, wyjaśniła także Mircie okoliczności swego rozejścia się z Bobą. W dniu ślubu wnuczki spotkała się także z Bobą na pokładzie znajdującego się na powierzchni Mandalory Slave'a I gdzie para wyjaśniła sobie kilka rzeczy, wręczył on jej też między innymi nowe ogniste serce.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!