Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ronhar Kim

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Piett (dyskusja | edycje) z dnia 20:11, 3 wrz 2006

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ronhar Kim- Rycerz Jedi rasy ludzkiej pochodzący z Naboo a także Generał z czasów Wojen Klonów. Żył w latach 78 BBY21 BBY.

Historia

Jak większość Jedi, Ronhar Kim został zabrany w dzieciństwie do Świątyni Jedi. Jego ojciec - Senator Vidar Kim został zabity w zamachu na swoje życie. Nieco wcześniej w wypadku zginęli jego matka i bracia. Po śmierci swojego ojca został jedynym żyjącym członkiem swojej rodziny.

Wkrótce po tym wydarzeniu zaprzyjaźnił się z wybranym w miejsce jego ojca Senatorem Palpatine'em. Niedługo po wyborze Palpatine'a na Kanclerza Republiki Ronhar uratował mu życie, gdy dwóch członków Gwardii Senackiej próbowało go zabić w budynku Senatu.

Kilka miesięcy później wybrał młodego Tap-Nar-Pal'a na swojego Padawana. W trakcie Wojen Klonów razem znaleźli sposób na odgadnięcie tożsamości Darth Sidious'a. Za pomocą urządzeń określających poziom midichlorianów w komórkach postanowili przebadać wszystkich senatorów, zaczynając od samego Kanclerza. Palpatine obiecał że rozwarzy ten pomysł, prosił jednak by nikomu o tym nie wspominali, włącznie z Radą Jedi.

Kilka dni później obydwaj Jedi zginęli w Bitwie o Merson. Kapitan Gilad Pellaon musiał wycofać okręty swojej floty, zostawiając Ronhara Kima i jego odzdział klonów na pewną śmierć. Tap-Nar-Pal zginął zestrzelony przez myśliwce Separatystów, próbując ratować swojego Mistrza.

Dzięki zastawieniu pułapki na obydwu Jedi Palpatine zdołał zachować w tajemnicy swoją tożsamość Darth Sidious'a. Wkrótce potem w Senacie Palpatine mówił o śmierci swojego drogiego przyjaciela Jedi .


Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!