Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ronhar Kim: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
 
Linia 17: Linia 17:
  
 
== Biografia ==
 
== Biografia ==
Ronhar Kim był synem [[Vidar Kim|Vidara Kima]], {{L|senator]]a {{L|Naboo}}. Jego ojciec chciał, aby syn, jako ostatni z rodu, opuścił {{L|Zakon Jedi}} i założył rodzinę, lecz on się na to nie zgodził.
+
Ronhar Kim był synem [[Vidar Kim|Vidara Kima]], {{L|senator}}a {{L|Naboo}}. Jego ojciec chciał, aby syn, jako ostatni z rodu, opuścił {{L|Zakon Jedi}} i założył rodzinę, lecz on się na to nie zgodził.
  
 
Był świadkiem śmierci ojca z rąk nieznanych zamachowców. Przy jego katafalku spotkał się z następcą na stanowisko senatora Naboo, [[Palpatine]]m, który się z nim zaprzyjaźnił.
 
Był świadkiem śmierci ojca z rąk nieznanych zamachowców. Przy jego katafalku spotkał się z następcą na stanowisko senatora Naboo, [[Palpatine]]m, który się z nim zaprzyjaźnił.

Aktualna wersja na dzień 16:30, 12 kwi 2020

Ronhar Kim.jpg
Ronhar Kim
Data i miejsce narodzin: 78 BBY
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Miejsce pochodzenia: Naboo
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Zakon Jedi
Profesja: Jedi




Ronhar Kim był rycerzem Jedi, a także generałem z czasów wojen klonów.

Biografia

Ronhar Kim był synem Vidara Kima, senatora Naboo. Jego ojciec chciał, aby syn, jako ostatni z rodu, opuścił Zakon Jedi i założył rodzinę, lecz on się na to nie zgodził.

Był świadkiem śmierci ojca z rąk nieznanych zamachowców. Przy jego katafalku spotkał się z następcą na stanowisko senatora Naboo, Palpatinem, który się z nim zaprzyjaźnił.

Dwadzieścia lat później udaremnił zamach terrorystyczny na nowo wybranego kanclerza Palpatine'a. Kilka miesięcy później wybrał Tap-Nar-Pala na swojego padawana.

Podczas wojen klonów, razem z Tap-Nar-Palem obmyślili jak znaleźć Sitha w Senacie. Kanclerz jako pierwszy miał się poddać badaniom na poziom midichlorianów we krwi, a za jego przykładem poszliby inni senatorowie. Podzielili się tym pomysłem z Palpatinem, który stwierdził, że jest wart rozważenia, ale poinstruował ich, aby nie zwracali się z nim do Rady Jedi.

Osiem dni później walczył podczas bitwy o Merson, prowadząc oddziały klonów. Oddziały Republiki, źle poinformowane przez wywiad, zostały zmiażdżone przez przeważające oddziały wroga, zginął także generał Kim.

Ciekawostki

  • Nie wiadomo, czy ma coś wspólnego z inną Jedi - Chankar Kim.

Źródła






Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!