Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pieśń Aurry

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Piesn Aurry.jpg
Pieśń Aurry
Scenariusz Dean Motter
Rysunki Isaac Buckminster Owens
Kolory Ronda Pattison
Tytuł oryginalny Aurra's Song
Wydanie polskie 18 marca 2011
Wydawnictwo Egmont
(w SWK 3/2011)
Wydanie USA 21 czerwca 2000
Dark Horse Comics
ISBN (wersja polska) 9771899488316
Oprawa Miękka
Tłumaczenie Jarosław Grzędowicz
Liczba stron 12
Cena 6,50 PLN
Czas akcji 36 BBY


Pieśń Aurry (Aurra's Song) to 12-stronicowy komiks opublikowany w Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 21 czerwca 2000 roku. W Polsce swoją premierę miał 18 marca 2011 roku nakładem wydawnictwa Egmont w trzydziestym pierwszym numerze Star Wars Komiks.

Opis

"Aurra Sing, która pierwszy raz pojawiła się w Mrocznym widmie, była niegdyś padawanką Jedi. Opuściła jednak zakon i została łowczynią nagród, specjalizującą się w zamachach na Jedi oraz polityków. Komiks ukazuje początki jej kariery, która trwała ponad siedemdziesiąt lat."

Streszczenie

W przestrzeni kosmicznej, dryfuje uszkodzony statek. Na jego pokładzie, Aurra Sing zostaje schwytana przez Torgo Tahna. Gdy sytuacja zostaje ustabilizowana, Anzat wita swoją ofiarę, mówiąc, że nie widzieli się od długiego czasu. Łowczyni nagród jest zdziwiona jego widokiem. Mężczyzna wyjaśnia, iż za głowę Aurry wyznaczono nagrodę, a ona sama ma zostać dostarczona żywa do zleceniodawców. Słysząc to, Sing stwierdza, że jej oprawca nie zdoła wziąć jej żywcem, lecz ten ignoruje to, rozpoczynając wspominanie dawnych lat.

Kilka lat wcześniej, Aurra została schwytana przez piratów, a następnie sprzedana Huttowi, Wallanoodze. Po oglądnięciu nowego nabytku, gangster stwierdził iż dziewczyna nie nadawała się na nałożnicę, w związku z czym udał się na spotkanie z anzackimi zabójcami. W rozmowie z dowódcą kryminalistów, Hutt rozkazał wyszkolić Sing na zabójczynię. Pomysł ten został odebrany z dystansem, gdyż Anzatowie nie przepadali za innymi rasami, lecz wyrażono zgodę na jego zrealizowanie. Aurra trafiła do grupy uczniów Torgo Tahna, który na zajęciach demonstrował jej różne formy zabijania. Po jednej z lekcji, Anzat wyraził chęć bliższego poznania dziewczyny, lecz ta go zignorowała.

Kończąc swoją opowieść, Torgo stwierdza, że Sing zawsze gardziła jego radami oraz że nie zabił jej tylko przez sympatię do jej osoby. Słysząc to, Aurra mówi, że Tahn nie byłby w stanie zadać jej śmiertelnego ciosu, gdyż był zwykłym członkiem swojego klanu. Po krótkim namyśle, zabójca przyznaje jej rację, po czym zaczyna się zastanawiać kto wyznaczył za nią nagrodę. Torgo stwierdza, że gildia łowców nagród nie byłaby zdolna do takiego posunięcia, więc Aurra musiała narazić się komuś potężnemu. Łowczyni puszcza te słowa mimo uszu, a następnie pyta rozmówcę o jego karierę w gildii. Mężczyzna wyznaje jej, że odszedł ze stowarzyszenia oraz że opuścił klan Anzatów. Jako powód tego posunięcia podaje zabójstwo Anisa i kilku innych współbraci. Po zakończeniu opowieści, Torgo zaczyna się zastanawiać czy chce dostać nagrodę za Aurrę, czy tylko spożyć jej zupę. Po krótkiej chwili, zabójca porzuca swoje rozważania, po czym wyjawia swojej ofierze, że od dawna planował ją pojmać, przygotowując po drodze całą scenerię ich konfrontacji. Gdy Tahn kończy wypowiedź, Aurra uwalnia się z krępujących ją więzów, po czym błyskawicznie obezwładnia swojego rozmówcę. Gdy sytuacja zostaje ustabilizowana, kobieta informuje Anzata, że tak naprawdę to ona przygotowała pułapkę na niego, a wszystkie wcześniejsze wydarzenia zostały starannie zaplanowane. Słysząc to, Torgo jest zadziwiony błyskotliwością łowczyni, lecz dodaje iż powinien nie żyć. Aurra mówi mu iż klan jego pobratymców chce go dostać żywego, gdyż ma wobec niego specjalne plany.

Bohaterowie

Miejsca

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!