Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Paxi Sylo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Darth Kwiatkowski (dyskusja | edycje) z dnia 19:19, 14 lut 2017

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
PaxiSylo.jpg
Paxi Sylo
Data i miejsce narodzin: 31 BBY[1]
Miejsce pochodzenia: Dantooine[1]
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Paxi Sylo był chłopcem pochodzącym z planety Dantooine. Żył na należącej do jego rodziny farmie. Był synem Griggena i Tashny.

Biografia

Paxi urodził się w 31 BBY na Dantooine, jako najmłodszy z siódemki rodzeństwa. Był marzycielem przez co nie mówił dużo. Lubił oglądać na swoim datapadzie holofilmy opowiadające historię bohaterów z odległych światów. Słyszał opowieści o rycerzach Jedi, którzy dowodzili podczas wojen klonów. Na Dantooine, znajdującej się daleko od bitew, mówiono iż to tylko legendy.

Zmieniło się to kiedy miał 9 lat. W 22 BBY, Konfederacja Niezależnych Systemów dokonała inwazji na Dantooine. W celu oswobodzenia planety, na ojczysty świat Paxiego przybyły oddziały Wielkiej Armii Republiki pod przywództwem mistrza Jedi Mace'a Windu. Paxi obserwował bitwę ze wzgórza i szczególnie zaczął podziwiać Jedi, kiedy ten w pojedynkę zniszczył setki droidów oraz czołg sejsmiczny. Kiedy Windu uciekał z eksplodującej maszyny, wylądował na wzgórzu obok chłopca. Paxi podał Jedi manierkę z wodą. Mace napił się, oddał naczynko chłopcu i ruszył dalej. Przez następne dni Sylo na swoim datapadzie oglądał tylko postać Windu.

W czasach Imperium Galaktycznego, farma została opuszczona. Film pokazujący walkę Windu na Dantooine był nielegalnie pokazywany na różnych ukrytych kanałach HoloNetu. Imperialne Biuro Bezpieczeństwa bezskutecznie starało się usunąć tego typu obrazy. Pozycja ta była jednak kultowa wśród potencjalnych Rebeliantów. Chociaż holofilm nie był podpisany, pasował do obrazków zarejestrowanych przez Sylo.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!