Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lumbra: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
Linia 11: Linia 11:
 
|Kolor włosów = Czarne
 
|Kolor włosów = Czarne
 
|Kolor oczu = Pomarańczowe
 
|Kolor oczu = Pomarańczowe
 +
|Kolor skóry =
 
|Przynależność =  
 
|Przynależność =  
 +
|Profesja = Kryminalista
 
}}
 
}}
'''Lumbra''' był prawą ręką [[Mimban|mimbanskiego]] szefa tamtejszej organizacji przestępczej - [[Haka Hai|Hako Haia]]. Kiedy jego pan zamierzał przejąć cenny artefakt znaleziony przez [[Schurk-Heren]]a Lumbra wiedząc, ze jest to bardzo cenny ładunek postanowił zdradzić Haia. Nie wiedział jednak czym dokładnie jest towar. Kiedy na Mimban przybyła załoga statku ''[[Uhumele]]'' ze skrzynią w której jak sądził jest właściwy przedmiot jego pożądania, unieszkodliwił wszystkie statki poza swoim. Był odpowiedzialny za przygotowanie zarówno swojego planu jak i planu Haka Haia, który nie zamierzał płacić przemytnikom, ale ukraść ładunek. Gdy Haka rozmawiał z kapitanem Herenem ten przystawił swojemu panu pistolet do głowy. Nie zdążył jednak strzelić, gdyż do walki włączyli się przemytnicy. W zamieszaniu udało mu się wciągnąć skrzynię na statek. Nie musiał obawiać się pościgu, gdyż wcześniej uszkodził wszystkie statki. W trakcie lotu jeden z jego kompanów - [[Gamy]], spytał go co jest ładunkiem. Ten jednak nie odpowiedział twierdząc, że nie muszą o tym wiedzieć aż do momentu kiedy to sprzedadzą. Gamy był jednak nieufny i w nocy zakradł się i otworzył skrzynię. Okazało się, że w środku były materiały wybuchowe, które uszkodziły statek, więc Lumbra był zmuszony lądować na nieznanym księżycu. Był to ten sam księżyc na którym wcześniej rozbił sie [[mistrz Jedi|mistrzowie]] [[K'Kruhk]] i [[Piru]] oraz młodziki z [[Centrum szkoleniowe Jedi na Bogden 3|centrum szkoleniowego Jedi na Bogdenie III]]. Widząc rozbity statek Lumbra nakazał pilotowi lądować na pobliskiej wyspie i zaraz po lądowaniu wyruszył do wraku wraz ze swoją załogą.
+
'''Lumbra''' był prawą ręką {{L|Mimban|mimbanskiego}} szefa tamtejszej organizacji przestępczej - [[Haka Hai|Hako Haia]]. Kiedy jego pan zamierzał przejąć cenny artefakt znaleziony przez [[Schurk-Heren]]a Lumbra wiedząc, ze jest to bardzo cenny ładunek postanowił zdradzić Haia. Nie wiedział jednak czym dokładnie jest towar. Kiedy na Mimban przybyła załoga statku ''[[Uhumele]]'' ze skrzynią w której jak sądził jest właściwy przedmiot jego pożądania, unieszkodliwił wszystkie statki poza swoim. Był odpowiedzialny za przygotowanie zarówno swojego planu jak i planu Haka Haia, który nie zamierzał płacić przemytnikom, ale ukraść ładunek. Gdy Haka rozmawiał z kapitanem Herenem ten przystawił swojemu panu pistolet do głowy. Nie zdążył jednak strzelić, gdyż do walki włączyli się przemytnicy. W zamieszaniu udało mu się wciągnąć skrzynię na statek. Nie musiał obawiać się pościgu, gdyż wcześniej uszkodził wszystkie statki. W trakcie lotu jeden z jego kompanów - [[Gamy]], spytał go co jest ładunkiem. Ten jednak nie odpowiedział twierdząc, że nie muszą o tym wiedzieć aż do momentu kiedy to sprzedadzą. Gamy był jednak nieufny i w nocy zakradł się i otworzył skrzynię. Okazało się, że w środku były materiały wybuchowe, które uszkodziły statek, więc Lumbra był zmuszony lądować na nieznanym księżycu. Był to ten sam księżyc na którym wcześniej rozbił sie {{L|Mistrz Jedi|mistrzowie}} [[K'Kruhk]] i [[Chase Piru|Piru]] oraz młodziki z [[Centrum szkoleniowe Jedi na Bogden 3|centrum szkoleniowego Jedi na Bogdenie III]]. Widząc rozbity statek Lumbra nakazał pilotowi lądować na pobliskiej wyspie i zaraz po lądowaniu wyruszył do wraku wraz ze swoją załogą.
  
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==

Wersja z 21:28, 15 sty 2020

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Lumbra cover.jpg
Lumbra
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Rasa: Gotal
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Pomarańczowe
Profesja: Kryminalista
Lumbra był prawą ręką mimbanskiego szefa tamtejszej organizacji przestępczej - Hako Haia. Kiedy jego pan zamierzał przejąć cenny artefakt znaleziony przez Schurk-Herena Lumbra wiedząc, ze jest to bardzo cenny ładunek postanowił zdradzić Haia. Nie wiedział jednak czym dokładnie jest towar. Kiedy na Mimban przybyła załoga statku Uhumele ze skrzynią w której jak sądził jest właściwy przedmiot jego pożądania, unieszkodliwił wszystkie statki poza swoim. Był odpowiedzialny za przygotowanie zarówno swojego planu jak i planu Haka Haia, który nie zamierzał płacić przemytnikom, ale ukraść ładunek. Gdy Haka rozmawiał z kapitanem Herenem ten przystawił swojemu panu pistolet do głowy. Nie zdążył jednak strzelić, gdyż do walki włączyli się przemytnicy. W zamieszaniu udało mu się wciągnąć skrzynię na statek. Nie musiał obawiać się pościgu, gdyż wcześniej uszkodził wszystkie statki. W trakcie lotu jeden z jego kompanów - Gamy, spytał go co jest ładunkiem. Ten jednak nie odpowiedział twierdząc, że nie muszą o tym wiedzieć aż do momentu kiedy to sprzedadzą. Gamy był jednak nieufny i w nocy zakradł się i otworzył skrzynię. Okazało się, że w środku były materiały wybuchowe, które uszkodziły statek, więc Lumbra był zmuszony lądować na nieznanym księżycu. Był to ten sam księżyc na którym wcześniej rozbił sie mistrzowie K'Kruhk i Piru oraz młodziki z centrum szkoleniowego Jedi na Bogdenie III. Widząc rozbity statek Lumbra nakazał pilotowi lądować na pobliskiej wyspie i zaraz po lądowaniu wyruszył do wraku wraz ze swoją załogą.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!