Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lone Scout-A

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Shadowtrooper (dyskusja | edycje) z dnia 13:36, 30 gru 2008

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lone Scout A
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Lone Scout-A
Producent: Sienar Ships
Specyfikacja techniczna
Długość: 24m
Hipernapęd: klasa 2
Uzbrojenie: działko laserowe
Osłony: 30
Różne
Załoga: 1
Pasażerowie: 3
Ładowność: 150t
Lone Scout-A to jeden z najpopularniejszych lekkich statków zwiadowczych - jednostek, których zadaniem jest badanie nieznanej przestrzeni i odkrywanie oraz opisywanie nowych systemów i planet. Statek ten często nazywany jest mylnie "TIE Scout", a to ze względu na charakterystyczne płaty baterii słonecznych, podobne do tych, w jakie wyposażane są myśliwce typu TIE. Lone Scout nie jest jednak myśliwcem, nie posiada bliźniaczego silnika jonowego, a przede wszystkim zdecydowanie nie jest przystosowany do walki.

Piloci tych statków rekrutują się najczęściej ze "starej gwardii" ISC (Imperialnego - dawniej Republikańskiego - Korpusu Zwiadowczego), a ze względu na specyfikę pełnionych misji są z reguły samotnikami: twardymi, profesjonalnymi, nie cierpiącymi sformalizowanej władzy osobami. Ze zrozumiałych względów to właśnie oni poszli na pierwszy ogień przy redukcjach stanu Korpusu Zwiadowczego, a że dla samotnego zwiadowcy nie ma życia poza przestrzenią kosmiczną, większość działa nadal w swoim zawodzie, wynajmując się rozmaitym korporacjom i nie tylko.


SluisVanSigil50.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Stoczni Sluis Van. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Zarządu Stoczni.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!