Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Krążownik typu Vibre: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
Linia 1: Linia 1:
{{BrakKategorii}}
+
 
 
{{pojazd|
 
{{pojazd|
 
nazwa=''Krążownik Typu Vibre''|
 
nazwa=''Krążownik Typu Vibre''|
Linia 24: Linia 24:
  
 
{{ZeSluisVan}}
 
{{ZeSluisVan}}
 +
 +
[[Kategoria:Okręty Kosmiczne]]

Wersja z 18:31, 28 gru 2008

Krążownik Typu Vibre
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Vibre Assault Cruiser
Producent: Silviut Corporation
Specyfikacja techniczna
Długość: 100m
Hipernapęd: klasa 1
Uzbrojenie: 4 działa laserowe, 4 działa jonowe , 2 emitery promienia ściągającego
Osłony: 467
Różne
Załoga: 45
Pasażerowie: 60
Ładowność: 500tVibre jest jednostką imperialną zaprojektowaną specjalnie do działań korsarskich w obliczu zdobywania coraz większych wpływów przez Nową Republikę. W porównaniu z innymi krążownikami, jego nazwa może być traktowana poważnie tylko wówczas, jeśli uzupełni się ją o określenie "kieszonkowy" - w rzeczywistości Vibre nie ma większych szans nawet z okrętem typu Carrack. Stawiane przed nim zadania spełnia jednak lepiej niż znakomicie: zaawansowane systemy maskowania pozwalają mu wnikać głęboko poza linie wroga i czatować na jego liniach komunikacyjnych i zaopatrzeniowych. Napotykane frachtowce szybko unieruchamia się za pomocą dział jonowych i promieni ściągających, a przewożeni na Vibre astrożołnierze dokonują abordażu, rozprawiając się z ewentualnymi przeciwnikami obecnymi na pokładzie. Potem przychodzi pora na wysłanie załogi pryzowej i odesłanie zdobyczy do własnego portu, lub też proste przeniesienie ładunku na pokład korsarza. W czasie tych operacji Vibre nie musi obawiać się interwencji praktycznie żadnych standardowych jednostek patrolowych - w najgorszym przypadku jego osłony pozwolą mu wytrzymać do czasu ucieczki w nadprzestrzeń, a z reguły - umożliwiają zniszczenie lub odpędzenie słabszych jednostek i wykonanie wszystkiego co należy przed nadejściem silniejszych posiłków.

Użycie

Krążowniki typu Vibre zaprojektowane są i wykorzystywane przede wszystkim przez Imperium. Do służby weszły w okresie kampanii wielkiego admirała Thrawna jako jeden z rozpaczliwych środków w walce o przetrwanie w obliczu umocnionej i rosnącej w siłę Nowej Republiki. Imperium nigdy nie potrafiło jednak należycie wykorzystać możliwości, jakie dawało zatrudnianie korsarzy, tak więc nawet udostępnienie im niemal idealnych do takich działań okrętów nie zmieniło wiele w panującym układzie sił.

SluisVanSigil50.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Stoczni Sluis Van. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Zarządu Stoczni.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!