Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Janis Pol: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
 
Linia 14: Linia 14:
 
|Profesja = Dyplomatka
 
|Profesja = Dyplomatka
 
}}
 
}}
'''Janis Pol''' była pochodzącą z [[Alderaan]]a dyplomatką. Udało jej się uniknąć śmierci podczas zniszczenia [[Planeta|planety]] przez [[Imperium Galaktyczne]] i dołączyła do [[Flotylla Alderaana|flotylli]] przetrwałych [[Adleraanianie|Alderaanian]]. W roku [[5 ABY]] na pokładzie ''[[Sunspire]]'' udali się na tereny pozostałe po ich rodzimym świecie. Kiedy przelatywali między asteroidami, doszło do dyskusji na temat tego, czy powinni trzymać się miejsca, gdzie kiedyś leżał Alderaan, czy kolonizować inne tereny. Kiedy jeden z załogantów, [[Icar Orliss]], zasugerował aby wykorzystać ignorancję władz raczkującej [[Nowa Republika|Nowej Republiki]] i zająć inny świat, póki proces kolonizacji mógłby okazać się dla nich stosunkowo szybki, Janis dodała, że nie należeli jeszcze do Republiki, co w tej sytuacji mogło okazać się dla nich korzystne. Chwilę później załoga została poinformowana o zbliżających się [[Statek kosmiczny|statkach]], które okazały się być siłami Nowej Republiki przewożącymi dla nich złom pozostały po [[Gwiazda Śmierci|Gwieździe Śmierci]]. Dowodzacy flotyllą [[Teven Gale]] poinformował załogantów, że była to zasługa Leii, dzięki czemu będą mogli zbudować swój dom na szczątkach tych, którzy go zniszczyli. Janis poparła pomysł, lecz nie zamknęła się na kolonizację, przyznając przy tym, że mogliby także zadbać o zgłoszenie swojego [[senator]]a do [[Senat Galaktyczny (Nowa Republika)|senatu]].
+
'''Janis Pol''' była pochodzącą z [[Alderaan]]a dyplomatką. Udało jej się uniknąć śmierci podczas zniszczenia [[Planeta|planety]] przez [[Imperium Galaktyczne]] i dołączyła do [[Flotylla Alderaana|flotylli]] przetrwałych [[Alderaanianie|Alderaanian]]. W roku [[5 ABY]] na pokładzie ''[[Sunspire]]'' udali się na tereny pozostałe po ich rodzimym świecie. Kiedy przelatywali między asteroidami, doszło do dyskusji na temat tego, czy powinni trzymać się miejsca, gdzie kiedyś leżał Alderaan, czy kolonizować inne tereny. Kiedy jeden z załogantów, [[Icar Orliss]], zasugerował aby wykorzystać ignorancję władz raczkującej [[Nowa Republika|Nowej Republiki]] i zająć inny świat, póki proces kolonizacji mógłby okazać się dla nich stosunkowo szybki, Janis dodała, że nie należeli jeszcze do Republiki, co w tej sytuacji mogło okazać się dla nich korzystne. Chwilę później załoga została poinformowana o zbliżających się [[Statek kosmiczny|statkach]], które okazały się być siłami Nowej Republiki przewożącymi dla nich złom pozostały po [[Gwiazda Śmierci|Gwieździe Śmierci]]. Dowodzacy flotyllą [[Teven Gale]] poinformował załogantów, że była to zasługa Leii, dzięki czemu będą mogli zbudować swój dom na szczątkach tych, którzy go zniszczyli. Janis poparła pomysł, lecz nie zamknęła się na kolonizację, przyznając przy tym, że mogliby także zadbać o zgłoszenie swojego [[senator]]a do [[Senat Galaktyczny (Nowa Republika)|senatu]].
  
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==

Aktualna wersja na dzień 20:38, 4 kwi 2020

Janis Pol
Miejsce pochodzenia: Alderaan
Przynależność: Flotylla Alderaana
Profesja: Dyplomatka
Janis Pol była pochodzącą z Alderaana dyplomatką. Udało jej się uniknąć śmierci podczas zniszczenia planety przez Imperium Galaktyczne i dołączyła do flotylli przetrwałych Alderaanian. W roku 5 ABY na pokładzie Sunspire udali się na tereny pozostałe po ich rodzimym świecie. Kiedy przelatywali między asteroidami, doszło do dyskusji na temat tego, czy powinni trzymać się miejsca, gdzie kiedyś leżał Alderaan, czy kolonizować inne tereny. Kiedy jeden z załogantów, Icar Orliss, zasugerował aby wykorzystać ignorancję władz raczkującej Nowej Republiki i zająć inny świat, póki proces kolonizacji mógłby okazać się dla nich stosunkowo szybki, Janis dodała, że nie należeli jeszcze do Republiki, co w tej sytuacji mogło okazać się dla nich korzystne. Chwilę później załoga została poinformowana o zbliżających się statkach, które okazały się być siłami Nowej Republiki przewożącymi dla nich złom pozostały po Gwieździe Śmierci. Dowodzacy flotyllą Teven Gale poinformował załogantów, że była to zasługa Leii, dzięki czemu będą mogli zbudować swój dom na szczątkach tych, którzy go zniszczyli. Janis poparła pomysł, lecz nie zamknęła się na kolonizację, przyznając przy tym, że mogliby także zadbać o zgłoszenie swojego senatora do senatu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!