Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Wojny Klonów Chronologia-

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Wojny Klonów Chronologia-Wracając do trzech poniższych wpisów:

Ustaliłem chronologię wojen klonów w legendach. Jest trochę dziwna, ale zgodna. Jeśli chcecie, mogę ją przedstawić ;-) Lord Misiu (dyskusja) 16:55, 25 lut 2018 (CET)

Przecież chronologia jako taka odcinków TCW ustalona była odgórnie. Tyle, że bez dat. Z tego co się orientuję, to da się poprzez porównanie z innymi źródłami niektóre odcinki uporządkować jeśli chodzi o daty. Ale z ciekawości bym zobaczył Twoją wersję.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:05, 25 lut 2018 (CET)

Nie mówię o serialu, tylko o wydarzeniu. Wzorowałem się głównie na wstępie do książek z serii Wojny klonów. Lord Misiu (dyskusja) 17:35, 28 lut 2018 (CET)

Ustaliłem to w głowie, więc trochę mi zajmie naniesienie na klawiaturę. Pozdro, Lord Misiu (dyskusja) 16:17, 2 mar 2018 (CET)

Zrobię to w formie tabelki:

Książka/Odcinek serialu Miesiąc po bitwie o Geonosis
Atak klonów (adaptacja powieściowa) 0
Wojny klonów: Odcinek 6[1] 2
Wojny klonów: Odcinek 7 2
Komandosi Republiki: Bezpośredni kontakt 3 [2]
Wojny klonów (serial rysunkowy): odcinki 1 - 20 + kawałek 21 (bitwa o Hypori) 4
Punkt przełomu,

Komandosi Republiki: Potrójne Zero, Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy, Medstar I: Chirurdzy polowi, Medstar II: Uzdrowicielka Jedi

6-24
Próba Jedi, Yoda: Mroczne spotkanie 30
Wojny klonów (serial rysunkowy): odcinki 21-22 30[3]
Wojny klonów (serial 3D) 30-36[4]

Lord Misiu (dyskusja) 21:18, 9 mar 2018 (CET)

  1. Akcja odcinków musi dziać się przed pierwszymi pięcioma. Nie znalazłem bezpośrednich dowodów, ale zaufałem Wookieepedii.
  2. Wyraźnie napisane w książce
  3. Zaraz po Yoda: Mroczne spotkanie
  4. Tylko 6 miesięcy to trochę mało, ale inaczej się nie dało
Niby spoko, ale próba wciśnięcia całego TCW w pół roku pokazuję, że to nie ma większego sensu. Problemem jest to, że przed TCW anakin został rycerzem pod koniec wojny, post TCW na początku wojny i próba ustalenia tej chronologii jest z góry skazana na porażkę, bo jest zbyt dużo sprzeczności.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:24, 25 mar 2018 (CEST)
Generalnie patrząc to nie ma sensu robienie jakichś naciąganych chronologii. W legendach serial nie uzyskał szczegółowych dat, więc dopasowywanie treści jest kwestią indywidualną każdego hasła. W niektórych przypadkach godzenie wszystkiego na siłę jest wyjątkowo bezcelowe bo serial wprowadził dużo bałaganu. Przykłady to Anakin Skywalker, Even Piell, Eeth Koth czy Adi Gallia. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:50, 25 mar 2018 (CEST)
To prawda, TCW się w 0,5 roku nie zmieści. Ale gdyby miesiąc = sezon? Lord Misiu (dyskusja) 20:42, 2 kwi 2018 (CEST)

Ustalanie odgórne chronologii mimo wszystko trochę na siłę i naciąganej nie ma sensu. Tutaj na każdy przypadek trzeba patrzeć oddzielnie i często gęsto po prostu pogodzić się z faktem, że pewne rzeczy się wykluczają wzajemnie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:00, 2 kwi 2018 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!