Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Screeny z filmów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaWiem, że może mój wątek wyda się niektórym dość dziwny, ale mam poważny problem. Chodzi mi konkretnie o robienie screenów z filmów. Otóż gdy po naciśnięciu przycisku PrintScreen robię zrzut filmu, potem otwieram Painta i daję w klej to niezależnie od tego ile razy bym to zapisywał obrabiał itd. zawsze wychodzi mi takie dziwne coś, bo cały czas komputer gdzieś komputer ma zakodowane, że to screen z filmu. Czy ktoś może mi powiedzieć jak robić screeny z filmów? Bo chciałbym dodawać screeny do odcinków The Clone Wars, a nie wszystkie zdjęcia można znaleźć w Googlach. Ostatecznie można używać tych z Wookie (tyle, że nie można ;]) ale tam też nie zawsze wszystko jest.--Mariobaryla 18:33, 7 paź 2008 (CEST)

Kłopot ze screenami z filmów nie jest nowy... W paintcie wskoczy ci albo czarny prostokąt, albo co więcej czarny prostokąt przez który nadal będziesz mógł oglądać film :) Zdaje się, że nie które playery mają wbudowaną opcję robienia screenów. --signstraznik.png Yako Dyskusja  18:42, 7 paź 2008 (CEST)
Dzięki ;] Poświęciłem trochę czasu, wniknąłem głębiej i doszedłem. A żeby nie być samolubem przedstawię cudowny sposób na robienie screenów. Najpierw należy otworzyć program Windows Movie Maker, który posiada każdy użytkownik Windowsa XP (Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Windows Movie Maker). Następnie wybieramy opcję Importuj wideo. Gdy już zgramy film do programu, możemy go obejrzeć w małym odtwarzaczu po prawej. W czasie oglądania włączamy pauzę w interesującym nas momencie i wybieramy znajdującą się pod ekranikiem opcję Pobierz obraz. Zapisujemy i gotowe ;] (P.S. Gdy oglądamy The Clone Wars, najczęściej na górze i na dole ekranu znajdują się czarne pasy, a na tym dolnym widnieje logo Cartoon Premiere Series - te pasy można by uciąć przed dodaniem obrazków na Ossus). Przepraszam za zaśmiecanie forum moimi dziwnymi problemami ;)--Mariobaryla 20:50, 7 paź 2008 (CEST)
Nie no spoko. Napewno Twoje rady się przydadzą :) MOże je na blogu Ossusa wrzucę? :)--signstraznik.png Yako Dyskusja  21:45, 7 paź 2008 (CEST)
Wiem, że temat jest już dość dawny, ale pobieranie klatek w Movie Makerze nie jest najlepszym rozwiązaniem. A darmowe programy takie jak SubEdit albo AllPlayer mają opcję pobierania klatki z filmu. I wtedy można to zrobić wygodnie, podczas oglądania. Polecam. :) Darth Novak 10:56, 23 sty 2009 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!