Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Forum:Przekierowania z podtytułów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Przekierowania z podtytułówZauważyłem, że zostało usuniętych sporo przekierowań do haseł o książkach z ich podtytułów, część ostatnio, część już wcześniej. Wydaje mi się, że sporo czytelników nie zaczyna wyszukiwania od wpisywania w wyszukiwarkę tytułu całej serii, ale właśnie konkretnej książki, więc usunięcie ich sprawia, że nie będą wyświetlały się w podpowiedziach. Dopóki nie będziemy mieli jakieś bardziej rozbudowanej wyszukiwarki, która pozwala szukać po fragmentach tytułów, moim zdaniem warto by je zostawić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:36, 17 mar 2020 (CET)

Mi wydaję się że one są ledwo co wykorzystywane. Te które dziś usunąłem były w większość z lat 2007-2009 a liczby ich wyświetleń oscylowały ok.150-200 wyświetleń średnio więc nie wiem czy naprawdę są one jakkolwiek wykorzystywane. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:47, 17 mar 2020 (CET)
Jeśli mogę się wtrącić, osobiście jestem za przywróceniem tych przekierowań z wyżej wymienionych powodów, jak również za rzadszym usuwaniem przekierowań. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 19:21, 17 mar 2020 (CET)
Jeżeli większość będzie za przywróceniem to nie mam z tym problemu ustalmy tylko jakieś sensowne zasady tworzenia tego typu przekierowań, ponieważ nie wszystkie podtytuły mają sens jako przekierowanie ponieważ tworzą błędne przekierowania w artykułach (tak było z hasłem Miecze świetlne). W innych przypadkach bardziej sensowne jest zrobienie z nich stron ujednolicających (przykład Calrissian) albo konkretnych artykułów bo są tylko one jako hasło w uniwersum i podtytuł. (przykład Królewskie znamię) --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  21:51, 17 mar 2020 (CET)
Moim skromnym zdaniem jedynie przekierowania, z których ktoś wyciął "The"/"A" powinny zostać usunięte. W przypadkach spornych typu Calrissian/Miecze świetlne można dodać dopisek "powieść" w nawiasie. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 12:27, 19 mar 2020 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!