Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Infoboks postaci

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaQuinlan Vos.png
{{{Imię}}}
Data urodzenia

{{{Data urodzenia}}}

Data śmierci

{{{Data śmierci}}}

Pochodzenie

{{{Planeta pochodzenia}}}

Rasa

{{{Rasa}}}

Wzrost

{{{Wzrost}}}

Kolor włosów

{{{Kolor włosów}}}

Kolor oczu

{{{Kolor oczu}}}

Przynależność

{{{Przynależność}}}

[Pokaż/Ukryj] [Źródło]

To jest moja propozycja wyglądu infoboksu postaci.

Zalety:

  • Każdy rząd jest równy — i lewy, i prawy. Nie będzie zmniejszać swojej szerokości.
  • Punktowanie — działa zarówno <ul /><li />, jak i klasyczne *.
  • Kolorystyka — w mojej opinii kolory prezentują się ładnie.
  • Możliwość zwijania — moją wersję infoboksu można w każdej chwili zwinąć, aby ją potem rozwinąć. Dzięki tej funkcji przeglądanie strony stanie się bardziej przejrzyste.
  • Nie ma pliku, grafika się nie wyświetla — po usunięciu danego pliku nie wyświetla się 250px.

Oczywiście, w przypadku niewypełnienia komórki, nie wyświetlałaby się ona :)

Mogę także przygotować specjalne wersje kolorystyczne dla różnych przynależności. ~Mustafar29 (dyskusja) 15:11, 21 mar 2017 (CET)

Jak dla mnie nie ma wielkiej różnicy między starym infoboxem, a nowym. Wydaje mi się, że ten jest jakby większy. W kwestii kolorów to raczej jestem przeciwny, gdyż białe tło sprawdza się idealnie. Jeśli użytkownicy będą chcieli zmiany to proponowałbym ujednolicenie infoboxów wszystkich na raz, a nie odświeżanie pojedynczych. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:22, 21 mar 2017 (CET)
Postać to dla mnie przykład. ~Mustafar29 (dyskusja) 15:27, 21 mar 2017 (CET)
W sumie to ja jakoś z przyzwyczajenia wole klasyczny wygląd infoboxu. O ile wygląd to wartość zależna od indywidualnego zdania, to nie wiem w sumie po co możliwość zwijania. Układ strony raczej nie zmieni się ze automatycznie po zwinięciu, więc pozostanie wolna luka. Kolorystyka dla każdego typu postaci może być kłopotliwą sprawą. Przytoczę to na przykład kapitana Panakę, który jako kapitan straży królewskiej mógłby dostać jeden kolor, a jako późniejszy moff Imperium mógłby otrzymać zupełnie inny. Nie mówię już o takich jak Bendu, który właściwie żadnego koloru nie otrzyma. Brak tekstu "250px" faktycznie jest zmianą na lepsze, lecz nie wiem czy nie dałoby się tego dodać przy standardowym infoboksie.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 15:38, 21 mar 2017 (CET)
Jestem na nie. Ten infobox wygląda "wikiowo" i raczej do mnie nie przemawia. Te dodatki tak naprawdę nie ulepszają go - szczerze, nikt nie narzeka na niezwijalny infobox, a admini chyba przed usunięciem pliku sprawdzają czy jest gdzieś użyty. ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 15:42, 21 mar 2017 (CET)
Zamiast wymieniać, lepiej postarać się zmodernizować ten stary. Występują tutaj te same parametry, w przeciwieństwie do zmian infoboxów komiksowych i książkowych.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  15:43, 21 mar 2017 (CET)
Tak jak napisał Adakus, zmiana infoboksu powinna wiązać się z jakimiś konkretnymi usprawnieniami, np. dodatkowymi/zmienionymi parametrami. Kosmetyka to rzecz drugorzędna, , można oczywiście ustawić stałą szerokość kolumn jak w nowym szablonie do książek czy infoboksów, ale to na koniec - optymalnie byłoby zostawić ten sam szablon, żeby nie trzeba go było wszędzie ręcznie zmieniać. Ale najpierw trzeba zastanowić się nad ewentualnymi parametrami.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:51, 21 mar 2017 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!