Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Gra wideo czy gra komputerowa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Gra wideo czy gra komputerowaJest sprawa ponieważ zauważyłem że raz jest stosowany dopisek (gra wideo) (przykład) a innym znów razem (gra komputerowa) (przykład) trzeba jakoś uporządkować te dopiski, bo jest z nimi niezły mentlik, tym bardzej że inne mają oddnośnik. --signjedi.png Kwazi93 Dyskusja  19:14, 21 lut 2018 (CET)

Każda gra komputerowa jest gra wideo (no chyba, że stare gry tekstowe się pod to załapują), ale nie każda gra wideo jest grą komputerową (konsolowe, czy mobilne to dalej gry wideo). Dla mnie wszystko trzeba przenieść pod "wideo".--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:18, 21 lut 2018 (CET)
Stosujemy wideo, jeśli gdzieś jest komputerowa, to dlatego, że jeszcze nikt nie poprawił. Zostało to zmienione dla ujednolicenia, bo raz było gra wideo, raz komputerowa, a czasem po prostu gra, zresztą czasem dopisek komputerowa był zwyczajnie błędny - miał go chociażby KotOR, który wyszedł też na Xboxa.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:22, 21 lut 2018 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!