Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Czy korzystacie z Ossusa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Czy korzystacie z OssusaWbrew pozorom nie jest to pytanie zupełnie bez sensu. Przyznam sie bez bicia, że ja Ossusa edytuję, ale niezwykle rzadko się zdarza bym przeczytał cały artykuł od dechy do dechy. A jak potrzebuję info na jakiś temat, to, niestety, nawet nie sprawdzam, czy napisano o tym na Ossusie. A jak to jest z Wami?--Jaro 10:27, 8 wrz 2007 (CEST)

ja prawdę mówiąc jeszcze ani razu nie korzystałem z Ossusa, by dowiedzieć się o jakiejś rzeczy, osobie, etc. Prawdę mówiąc to takich potrzeb nie mam, bo moje zainteresowanie GW ogranicza się do komiksów KotOR (które czytam na bieżąco i wiem o nich wszystko) i pisania nowych haseł. Darth petter 11:25, 8 wrz 2007 (CEST)

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza ze za tygodnie pojawi sie drukowana reklama ossusa :) Odpowiadając - ja z niego korzystam. Ostatnio na Polconie podczas jakiejś prezentacji o Jedi bodaj, wyświetliłem widzom na ekranie hasło z Ossusa --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:30, 8 wrz 2007 (CEST)

Szczerze mówiąc, to raczej rzadko. Jeśli poszukuję jakichś informacji o SW to zwykle wchodzę na Wookiee... Dlaczego? Niestety, ale 50000>2700. Nawet jeśli informacje są czasem bałamutne, to jednak przynajmniej mogę się dowiedzieć co to za zwierzę, ew. w jakim źródle się pojawia. Poza tym - jeśli jest tylko nazwa angielska (bo nie ma polskiego oficjalnego tłumaczenia), to jest to właściwie jedyna droga... Generalnie czytam bardziej w celach edycyjnych niż informacyjnych. Tiglatpilesar 12:33, 8 wrz 2007 (CEST)

Na razie wciąż mamy za mało haseł, bym mógł z ręką na sercu powiedzieć, że korzystam z Ossusa. Głównym problemem jest chyba to, że często mamy różnorakie hasła bardzo rozbudowane (Wygnana Jedi, Krayt, Yuuzhanie), a w podstawowych (jak Han Solo, Leia, Lando, R2) świecą braki. signjedi.png Sky Dyskusja  13:04, 8 wrz 2007 (CEST)

xD, bardzo zdradziecki to temat, bo nasze odpowiedzi w zasadzie podkopują sens tej inicjatywy - piszemy jakby sami dla siebie. Niestety ja też, chociaż owszem, dowiedziałem się sporej ilości rzeczy z Ossusa, ale to przypadkiem; pojawiło się nowe hasło, przeczytałem je, żeby sprawdzić czy nie ma baboli, i przy okazji czegoś się dowiaduję. Ale jeśli czegoś szukam, to Wookie. No niestety, za mało jeszcze haseł, dużo za mało, żebym szukał tutaj. --Shedao 23:04, 22 wrz 2007 (CEST)

Może aż tak tragicznie nie jest, ja np. dużo ciekawych rzeczy dowiedziałem się z hasła Republika Galaktyczna (nie miałem pojęcia, że było coś takiego jak Pius Dei albo że Hutt był Kanclerzem), natomiast w Sojuszu Rebeliantów bardzo fajnie rozpisane jest całe dowództwo i te wszystkie sprawy, bardzo przydatne. Z reguły jednak rzeczywiście raczej edytuję niż poszukuję informacji, ale mam nadzieję, że z czasem to się zmieni. signjedi.png Sky Dyskusja  04:01, 23 wrz 2007 (CEST)

Ja, kiedy szkoliłem się na Sitha w BotS (i szkolę się nadal) często (nawet bardzo często) korzystałem z Ossusa. Przed szkoleniem moja wiedza o SW ograniczała się jedynie do OT i NT, a teraz (przynajmniej trochę) liznąłem wszystko.


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!