Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Artykuły pozbawione źródeł

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Artykuły pozbawione źródełJako, że ostatnio zwróciliśmy większą uwagę na hasła, często bardzo stare, które w ogóle nie posiadają wymienionych źródeł, uznaliśmy, że trzeba się tym problemem zająć. Póki co przygotowałem listę haseł bez źródeł w ogóle (przynajmniej tych oznaczonych szablonami, bo to pewnie nie wszystkie), żeby zebrać je w jedno miejsce i się nimi zając. Idealnym rozwiązaniem byłoby przepisanie każdego z tych haseł od zera (a są one zazwyczaj bardzo krótkie), mniej dopasowanie źródeł do istniejącego tekstu. Przy czym od razu zaznaczę: dopisanie np. do hasło o komandorze jako źródła Zemsty Sithów na zasadzie "A bo do Cody'ego Imperator powiedział komandorze" całkowicie mija się z celem. Chcemy ten problem rozwiązać, a nie zamieść go pod dywan. Hasła, które są przypadkami beznadziejnymi, czy po prostu nikt nie będzie w stanie się nimi zająć, niestety, ale zostaną usunięte. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 3 mar 2017 (CET)

Lista Haseł

Forma taka, a nie inna, żeby w razie czego można było przedyskutować dany przypadek.

YT-1930

Zęby Tarkina

Łamacz blokady

Żelbet

Permabeton

Transparistal

Plastex

Ferrobeton

Tatoo II

TIE/bc

Ze SluisVan --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 3 mar 2017 (CET)

Katana

j.w.

Fregata szturmowa Mk.II

j.w.

BTL-A4 Y-wing Longprobe

j.w.

Soro Suub Q-2s5 MOA

Studnia Mózgu Świata

Jedno zdanie + stub --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 3 mar 2017 (CET)

Sabak

Spore hasło, ale oparte chyba jedynie na stronach internetowych z zasadami, nie na samych źródłach. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 3 mar 2017 (CET)

Pazaak

Tesar Sebatyne

Darred Janren

Nyreen Vollen

Rycerz Jedi/Legendy

Absolutny priorytet. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 3 mar 2017 (CET)

Mistrz Jedi/Legendy

Adept Jedi/Legendy

Jednocząca Moc (Vergere)

Pułkownik

Komandor

Szeregowy

Burmistrz

Akademia Imperialna

Phond

Jedno z kilku haseł o krystałach, które nie mają źródeł. Zapewne napisane na bazie KotORa, ale ja tego nie mam jak potwierdzić. Adakus? --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 3 mar 2017 (CET)

Jenruax

Lambent

Kryształ syntetyczny

Annaj

Organa

Nowa Republika/Legendy

Naberrie

Massassi

Mothma

Dodane.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:50, 11 mar 2017 (CET)

Mroczny Jedi

Lady Luck

Krążownik kalamariański/Legendy

Korelianie

Kiffarzy/Legendy

Klan (Bothanie)

klan

Kasta wojowników

Droid

IMO strona nie potrzebna — od czego mamy kategorię? ~Mustafar29 (dyskusja) 17:12, 3 mar 2017 (CET)

Ale linkuje do niej dużo stron. A poza tym ta strona ma wyjaśniać pojęcie "droid" czego kategoria nie robi. ;) -Darth Plagueis the Wise 17:24, 3 mar 2017 (CET)
Dokładnie. Hasło jest w sumie do całkowitego przepisania od nowa, z informacjami co to droid i ogólnie to rodzajach, typach i przeznaczeniach droidów, jakaś historia droidów jako takich. Ale hasło jest w 100% sensowne jako takie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:31, 3 mar 2017 (CET)
Oczywiście, zgodzę się z Totusem, artykuł jest niezbędny, lecz wątpię aby ktoś znalazł źródła co do powyższego tekstu. Popieram to co powiedział Totus - trzeba napisać go od nowa.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 15:04, 4 mar 2017 (CET)
Dla zainteresowanych tym tematem, zarówno pierwszy jak i drugi ilustrowany przewodnik po droidach w zupełności powinien wystarczyć do dosyć kompleksowego opisania zagadnienia (zarówno z podziałem na stopnie jak i typy). --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:36, 5 mar 2017 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!