Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Forum:Anakin Skywalker/Strona testowa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Anakin Skywalker/Strona testowaHasło Anakin Skywalker - wykaz wszystkich źródeł. Strona testowa.

Można dopisywać swoje uwagi w poszczególnych sekcjach i co najważniejsze - podpisywać się. Potraktujcie tą stronę jak skrzyżowanie hasła z jego dyskusją.

Przy dodawaniu tekstu do hasła głównego - Anakin Skywalker - bardzo proszę wypełniać pole "opis zmian" i pisać z jakiego źródła dodajecie informacje.

Tutaj obrabiamy swój tekst jeśli nie jest on jeszcze skończony. Proszę zwracać uwagę na poprawne formatowanie cytatów, dodawać przypisy. Strona testowa istnieje między innymi po to aby nie zapychać historii głównego hasła małymi edycjami typu poprawa literówek itd.

Przypisy powinny być przy każdym fragmencie tekstu :)

  • W przypadku krótkiego fragmentu tekstu i jednego źródła - <ref>''[[Nazwa źródła]]''</ref>
  • W przypadku dłuższego tekstu podzielonego na fragmenty:
    • Przy pierwszym fragmencie: <ref name="Skrót">''[[Nazwa źródła]]''</ref>
    • Przy każdym kolejnym fragmencie: <ref name="Skrót" />
  • W przypadku przypisu do cytatów, nawet jeśli istnieje przypis specjalny, to i tak stosujemy ten pierwszy, bo i tak podajemy dodatkowe informacje typu cytat w oryginale, numer strony albo rozdziału itp. - <ref>''Cytat w oryginale'' - ''[[Zemsta Sithów]]''</ref> (mimo że istnieje <ref name="ROTS" /> !)

Hasło dotyczy Anakina Skywalkera, więc zarówno cytaty jak i grafiki muszą być z nim ściśle związane. Biografię postaci zawsze piszemy w czasie przeszłym.

Co już mamy - chronologia

Tutaj układamy chronologicznie to co już mamy w haśle i to czego nie mamy. Uwaga - w haśle o Anakinie na Wookiee chronologia jest momentami pomieszania, więc można się sugerować, ale trzeba sprawdzić potem samemu.

Biografia - tutaj sobie piszemy!

Przypisy


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!