Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:A może pierwszy Ossusprojekt?

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > A może pierwszy Ossusprojekt?To jest artykuł z cyklu
(tu jakiś obrazek, np. medal pamiątkowy z Celebration Europe)

Gwiedzne wojny w Polsce
Zobacz też
Książki
Komiksy
Gry
Itp.
Polskie akcenty w GW

Tak się zastanawiałem, i coś mi wpadło do głowy - Ossusprojekt:Gwiezdne wojny w Polsce - czyli jak sama nazwa wskazuje historia SW w naszym kraju. Takiego czegoś to nawet na Wookie nie mają :). A dokładniej rzecz biorąc np:

  • albo robimy jeden artykł ogólny o GW (potem medalowy)
  • albo kilka na różne tematy (filmy, książki, figurki itp.)
  • spisy wydanego w polsce stuffu.

A na koniec oznaczamy szablon coś w stylu widocznego tu po boku. Dokładniejsze ustalenia byłyby w samym projekcie. Czyli wszystko prawie jak wikiprojektach na Wikipedii. Co wy na to?--Prymonek 20:13, 17 lis 2007 (CET)

Jak to pierwszy projekt? A Biblioteka Ossus:Cytaty i Słownik Ossus :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  17:48, 18 lis 2007 (CET)

Nie w tym sensie :)--Prymonek 19:26, 18 lis 2007 (CET)
Mi się sam pomysł podoba, z tym że na jeden artykuł - rozdzielanie tego na kilka byłoby zwykłym nabijaniem haseł :P Zresztą czy temat gier SW w Polsce rzeczywiście jest tak obszerny, by robić o nim osobny artykuł? Więc sama idea - okej, ale w formie jednego artu, a nie serii. Tyle ode mnie ^^ signjedi.png Sky Dyskusja  20:00, 18 lis 2007 (CET)
  1. Czy mamy wystarczającą ilość osób do ciągnięcia "projektów"?
  2. A może by do poziomu projektu podnieść akcję dopracowywania stubów itp? Zajrzałem przed chwilą w statystyki i samych stubów pokazało się 150.
signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:33, 20 lis 2007 (CET)
A jakby tak naprawdę popatrzeć to stubów jest niestety więcej :( (niektóre z szablonem "do poszerzenia" ) Abe 10:24, 20 lis 2007 (CET)
Ja już kiedyś o stubach krzyczałem... signjedi.png Sky Dyskusja  15:30, 20 lis 2007 (CET)
Pamiętam, walczyliśmy z nimi dość intensywnie i nieźle szło. Warto by to było kontynuować w uporządkowany sposób IMO. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  21:40, 20 lis 2007 (CET)
Jestem za, jak byśmy to jakoś porządnie skoordynowali to moglibyśmy znacznie podciągnąc Ossusowe zasoby i w przyszłości pilnowac, by stubów było jak najmniej. Mimo wszystko uważam, że Projekt - Filmy powinien miec priorytet, a potem możemy przejśc do innych stubów ^^ Dobrze jakbyś napisał co nieco o statkach kosmicznych z filmów które trzeba napisac/rozbudowac, bo ja się na tym raczej nie znam :P signjedi.png Sky Dyskusja  21:46, 20 lis 2007 (CET)
Co do statków, to w zasadzie wszystkie podstawowe już są, przynajmniej jeśli chodzi o treść - na fali importu ze Sluis. Millennium Falcon potrzebuje rozwinięcia, ale to już jest na stronie projektu. Więc tu akurat nie jest źle. Może z nowej trylogii jeszcze trzeba przepatrzeć. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:00, 26 lis 2007 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!