Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Jix - Agent Imperium

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Seria czy one-shot

Jak dla mnie ten komiks to typowy one-shot podzielony na części na potrzeby Star Wars Galaxy Magazine i Gwiezdne wojny Komiks. Nie twierdzę, że należy usuwać hasła dotyczące poszczególnych części, ale nie jest to napewno seria czy mini-seria jak np. Rycerze Starej Republiki: Wojna. Jix poza wydaniem w magazynie Galaxy dorobił się tylko jednego zeszytu typowego dla one-shotów, a nie wydania zbiorczego, jak mówi tekst w haśle.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Pierwotnie komiks był wydany w czterech częściach. Potem został zebrany w jeden zeszyt. Zeszyt ten to nie typowe TPB (bo to już konkretnie zbiór zeszytów), ale na pewno wydanie, które zbiera całą historię - czyli wydanie zbiorcze. Nie długość komiksu decyduje czy to seria lecz pierwotny cykl wydawania. One-shot to komiks który był pierwotnie wydany jako zamknięta całość np. "Jango Fett" czy "Zam Wesell" - one się nigdzie wcześniej we fragmentach nie pojawiały.
Pozdrawiam, Anzelm (dyskusja) 01:19, 1 kwi 2015 (CEST)
PS. KOTOR War to wg nomenklatury, którą kiedyś ustaliliśmy z Mario nie miniseria, a po prostu seria będąca kontynuacją serii KOTOR ;)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!