Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Jix - Agent Imperium: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
Linia 5: Linia 5:
 
:Pozdrawiam, [[Archiwista:Anzelm12|Anzelm]] ([[Dyskusja Archiwisty:Anzelm12|dyskusja]]) 01:19, 1 kwi 2015 (CEST)
 
:Pozdrawiam, [[Archiwista:Anzelm12|Anzelm]] ([[Dyskusja Archiwisty:Anzelm12|dyskusja]]) 01:19, 1 kwi 2015 (CEST)
 
:PS. KOTOR War to wg nomenklatury, którą kiedyś ustaliliśmy z Mario nie miniseria, a po prostu seria będąca kontynuacją serii KOTOR ;)
 
:PS. KOTOR War to wg nomenklatury, którą kiedyś ustaliliśmy z Mario nie miniseria, a po prostu seria będąca kontynuacją serii KOTOR ;)
 +
::Wydawca decyduje w jakiej formie komiks się ukaże, co nie znaczy że wydaje to jako serię. Jix jest one-shotem podzielonym na części, a nie odwrotnie. Zobacz sobie na przykładzie historii ''[[The Old Republic: Threat of Peace]]'', tam tez komiks był pierwotnie wydany w częściach online, a później na papierze. Idąc twoim tokiem działania, musielibyśmy każdy zeszyt podzielić na serie, co jest moim zdaniem zbytecznym komplikowaniem.
 +
::''KotOR: War'' był pierwszym przykładem jaki mi przyszedł do głowy, ale równie dobrze możesz wziąć każdą inną z tej serii czy innej (''Dark Times'', ''Legacy''). Każda zamknięta historia, jak ''Wojna'', ''Dni strachu'' czy ''Początek'', są mini-seriami inaczej zamkniętymi historiami ([[:Kategoria:Rycerze Starej Republiki (miniserie)]]). Serią nazywamy cały cykl komiksowy, spajający wszystkie historie (mini-serie). A w przypadku komiksu ''[[Darth Vader i Widmowe Więzienie]]'' to wolę używać określenia historia, a nie seria.{{signstraznik|Adakus}}

Wersja z 06:26, 1 kwi 2015

Seria czy one-shot

Jak dla mnie ten komiks to typowy one-shot podzielony na części na potrzeby Star Wars Galaxy Magazine i Gwiezdne wojny Komiks. Nie twierdzę, że należy usuwać hasła dotyczące poszczególnych części, ale nie jest to napewno seria czy mini-seria jak np. Rycerze Starej Republiki: Wojna. Jix poza wydaniem w magazynie Galaxy dorobił się tylko jednego zeszytu typowego dla one-shotów, a nie wydania zbiorczego, jak mówi tekst w haśle.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Pierwotnie komiks był wydany w czterech częściach. Potem został zebrany w jeden zeszyt. Zeszyt ten to nie typowe TPB (bo to już konkretnie zbiór zeszytów), ale na pewno wydanie, które zbiera całą historię - czyli wydanie zbiorcze. Nie długość komiksu decyduje czy to seria lecz pierwotny cykl wydawania. One-shot to komiks który był pierwotnie wydany jako zamknięta całość np. "Jango Fett" czy "Zam Wesell" - one się nigdzie wcześniej we fragmentach nie pojawiały.
Pozdrawiam, Anzelm (dyskusja) 01:19, 1 kwi 2015 (CEST)
PS. KOTOR War to wg nomenklatury, którą kiedyś ustaliliśmy z Mario nie miniseria, a po prostu seria będąca kontynuacją serii KOTOR ;)
Wydawca decyduje w jakiej formie komiks się ukaże, co nie znaczy że wydaje to jako serię. Jix jest one-shotem podzielonym na części, a nie odwrotnie. Zobacz sobie na przykładzie historii The Old Republic: Threat of Peace, tam tez komiks był pierwotnie wydany w częściach online, a później na papierze. Idąc twoim tokiem działania, musielibyśmy każdy zeszyt podzielić na serie, co jest moim zdaniem zbytecznym komplikowaniem.
KotOR: War był pierwszym przykładem jaki mi przyszedł do głowy, ale równie dobrze możesz wziąć każdą inną z tej serii czy innej (Dark Times, Legacy). Każda zamknięta historia, jak Wojna, Dni strachu czy Początek, są mini-seriami inaczej zamkniętymi historiami (Kategoria:Rycerze Starej Republiki (miniserie)). Serią nazywamy cały cykl komiksowy, spajający wszystkie historie (mini-serie). A w przypadku komiksu Darth Vader i Widmowe Więzienie to wolę używać określenia historia, a nie seria.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!