Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Bitwa o Kashyyyk (19 BBY)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Nazwa

Nazwa artykułu nie może pozostać w obecnej postaci. Zdaje sobie sprawę, że w linkowaniach jest z 10 różnych wersji nazewnictwa, niemniej mamy pewne wyznaczniki, których należy się trzymać. Przede wszystkim, w przypadku gdy na danej planecie rozegrała się więcej niż jedna bitwa, w nawiasie podajemy rok. Dodatków typu "pierwsza" czy "druga" używamy, gdy w tym samym okresie podanym w nawiasie (rok, lub konflikt, jeśli dokładne daty nie są znane) miało miejsce kilka strać. Na Wookiee stosują (zwykle, też mają bajzel) rozróżnienie ze względu na konflikt, co bywa absurdalne, jeżeli znamy dokładną datę. W 19 BBY mamy już jedną bitwę o Kashyyyk, zgodnie ze schematem to hasło powinno nazywać się "Druga bitwa o Kashyyyk (19 BBY)". Można dyskutować o tym, czy ta filmowa powinna mieć w nazwie pierwsza, czy traktujemy ją tak jak chociażby bitwę o Geonosis.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:52, 20 paź 2012 (CEST)

Pomysł pewnie i dobry ale wymagający systematyzacji. Obecnie nie brakuje odnośników tworzonych wedle "dwóch szkół". Taka jaką ogłosicie za ostateczną taka będzie tworzona. Piett 16:29, 20 paź 2012 (CEST)
Racja. Choć akurat pomysł na Wookiee moim zdaniem jest lepszy od naszego, bo sprawdza się doskonale, kiedy nie znamy dokładnej daty, i pokazuje, ile bitew na danej planecie rozegrano w określonej wojnie. No, ale my mamy inny system, jaki jest, taki jest, ale się go trzymajmy. signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:05, 21 paź 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!