Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja:Akademia Jedi: Powrót padawana

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 22:30, 20 gru 2017

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Zmiana w okładce

W okładce wpisałem podobnie jak w pierwszym tomie, że polska okładka jest miękka, a USA - twarda. Teraz po zmianie wychodzi na to że kupując można sobie wybrać... Anzelm (dyskusja) 18:19, 27 mar 2015 (CET)

Ogólnie, niezależnie od kraju wydania, stosowaliśmy/łem taką formę informowania o oprawie. W Polsce w zdecydowanej większości, dana publikacja wydawana jest w jednej oprawie, w Stanach bywa że w obu. Nie przyjęliśmy jakiegoś stałego oznaczania tego parametru w infoboxach. To, jak i wiele innych spraw, wymaga ustaleń co do standaryzacji haseł na Ossusie.signstraznik.png Adakus Dyskusja 
W pierwszym tomie jest ta forma w której jest rozróżnienie na wydanie PL i USA. Wydaje mi się, że z rozróżnieniem daje nam to więcej informacji - zwłaszcza że w USA jest tylko wydanie HC. Anzelm (dyskusja) 18:39, 27 mar 2015 (CET)
Odnośnie oprawy: ja bym w ogóle wywalił ten parametr. Jest niejednoznaczny, bez dodatkowych przypisów nic z niego nie wynika. Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem jest takie, jak w tym haśle. Zbędny parametr z głowy, a wszystko widać jak na dłoni - jaka jest oprawa, kiedy wyszła dana edycja itp. Prawda jest taka, że w większości haseł ten parametr jest uzupełniany tak, że nic to nikomu nie mówi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:47, 27 mar 2015 (CET)
Racja! Oprawa jest ściśle związana z konkretnym wydaniem, więc tak jak w przykładzie jest znacznie lepiej ;) Anzelm (dyskusja) 19:03, 27 mar 2015 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!