Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Darth Thanaton

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Darth Plagueis the Wise (dyskusja | edycje) z dnia 12:43, 21 kwi 2013

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darth ThanatonTOR.jpg
Darth Thanaton
(Teneb Kel)
Data i miejsce narodzin: 3695 BBY
Data i miejsce śmierci: 3641 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: szary, wcześniej brązowy
Kolor oczu: niebieski, potem pomarańczowy
Przynależność:
Darth Thanaton urodzony jako Teneb Kel był Mrocznym Lordem Sithów zasiadającym w Mrocznej Radzie. Był uczniem Calypho'a i mistrzem między innymi Darth Kallous, Skar i Rolan.

Biografia

Exal Kressh

Postać, w jakiej Imperator ukazał się Tenebowi Kelowi

W 3678 BBY, dokładnie 52 dni po zdradzie Exal Kressh - uczennicy Imperatora Sithów - Darth Marr przyprowadził Imperatorowi młodego Teneba Kela. Miał on zabić Kressh, ponieważ hańbiła ona imię swojego mistrza i przekazała Republice informacje o działaniach wojennych i flocie Imperium. Kel dowiedział się od swojego pana, że odnajdzie Exal w systemie Lenico. Młody akolita odnalazł Sithankę i pokonał w pojedynku na miecze świetlne z pomocą Maggota.

Ostatni pojedynek

Darth Nox - zabójca Dartha Thanatona

W 3641 BBY Darth Thanaton stoczył na Korribanie pojedynek z Kalligiem. W początkowej fazie pojedynku Thanaton używał przeciwko swojemu przeciwnikowi błyskawic Mocy. Kallig jednak odbijał wszystkie ataki lub nie poddawał się nim. Po pewnym czasie walki wróg Thanatona odephnął go Mocą do ściany sali. Walczyli jeszcze chwilę, aż Lord Sithów zaatakował Kalliga mieczem świetlnym. Ten zaś Mocą zatrzymał uderzenie i Inkwizytor sprawił, że Thanaton zwijał się z bólu. Sith doczołgał się do stojących przed nim czterech Sithów: Dartha Vowrawna, Marra, Mortisa i Ravage'a, po czym Darth Mortis skręcił mu kark. Miejsce Dartha Thanatona w Mrocznej Radzie zajął Kallig, który przyjął imię Dartha Noxa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!