Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Darsha Assant

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darsha assant.jpg
Darsha Assant
Data i miejsce śmierci: 32 BBY, Coruscant
Miejsce pochodzenia: Alderaan
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieski
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Jedi
Darsha Assant to padawanka Jedi rasy ludzkiej. Jej mistrzem był Anoon Bondara. Jako jedna z niewielu Jedi, posiadała miecz świetlny o żółtym kolorze klingi.

Biografia

Wczesne życie

Darsha Assant urodziła się na Alderaanie. Kiedy miała dwa lata, do świątyni zabrał ją mistrz Jedi Anoon Bondara, gdzie później zgłębiała tajniki Mocy pod okiem między innymi Qui-Gon Jinna. Była wyjątkowo zdolna i lubiła poszerzać swoją wiedzę w archiwach. Po latach szkolenia została przydzielona do mistrza Bondary, otrzymując tym samym tytuł padawana.

Próba

Zadanie do wykonania

Gdy Najwyższa Rada Jedi uznała, że padawanka Assant jest gotowa zostać rycerzem Jedi, została wezwana. Musiała wykonać misję polegającą na znalezieniu i przetransportowaniu do świątyni członka Czarnego Słońca, Fondorianina Ooltha, który miał udzielić ważnych informacji Jedi, w zamian za sowitą zapłatę.

Niepowodzenie

Informator znajdował się w biednej dzielnicy Coruscant, Karmazynowym Korytarzu. Gdy Darshy udało się odnaleźć Ooltha, zostali zaatakowani przez gang Dzikusów. Padawanka z trudem odparła atak. Używając miniaturowego harpuna, próbowali dostać się kilka poziomów wyżej, by znaleźć transport do świątyni, bo statek Darshy okazał się zniszczony. Gdy byli już w połowie drogi na górę, obydwoje zostali niespodziewanie napadnięci przez mające tu swoje gniazda Jastrzębionietoperze. Raniły one Fondorianina, który z bólu puścił linę i stracił życie, spadając z dużej wysokości.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!