Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Darkness Strike

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Anzelm12 (dyskusja | edycje) z dnia 04:30, 12 mar 2015

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Darkness Strike był zakonem skupiającym wielbicieli gry Star Wars: Dark Forces II: Jedi Knight. Zaistniał w 1998 roku, jego założycielami zaś byli Aryon, Mzah` i Yedliknit.

Przedstawiciele Darkness Strike, w przeciwieństwie do zakonników Force Crusaders, podczas gry opowiadali się po Ciemnej stronie Mocy. Szybko zyskali sobie opinię wyśmienitych szermierzy, co potwierdzały wyniki kolejnych potyczek. Najlepszymi graczami Darkness Strike byli Mzah` i Rif.

8 stycznia 2003 roku utworzony został Darkness Strike v2, Zakon przenoszący tradycje oryginalnego DS na pole gry Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast. Założycielami DSv2 byli DarkMiagi, GREY_JEDI i Rif.

W szeregach DSv2 walczyło siedmiu wojowników. Wyłączając założycieli zakonu, byli to: Macias, Mzah`, Sparky i VordLoras. Zakon brał udział w odbywających się na początku 2003 rozgrywkach ligowych, które uwieczniane były na stronie bogatą galerią screenshotów.

Życie zakonne zakończyło się niespodziewanie i tragicznie - 20 maja 2003 roku, niecały tydzień przed ustną maturą, zmarł Sparky. Po tym wydarzeniu DSv2 przestał aktywnie funkcjonować w środowisku graczy.

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!