Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Cilghal

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Melethron (dyskusja | edycje) z dnia 17:30, 11 sty 2010

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Cilghal
Rasa: Kalamarianka
Przynależność:
</div>
Cilghal była to kalamariańska mistrzyni i uzdrowicielka Jedi.

Biografia

Kryzys Mrocznego Gniazda

W 35 ABY badała czwórkę Jedi - Jacena Solo, Tahiri Veilę, Tesara Sebatyne oraz Tekli. Rycerze polecieli z misją do Nieznanych Regionów, aby pomóc ustabilizować konflikt między Killikami, a Chissami, w wyniku czego stali się dwumyślnymi.

Czwórkę Jedi na Ossus przywieźli Luke i Mara Skywalkerowie. Kalamarianka na polecenie mistrza Skywalkera zbadała umysły rycerzy. Wyniki ukazały (u trójki rycerzy, z wyjątkiem Jacena), że dzięki feromonom Killków, corpus callosum obcej istoty zmienia swoją strukturę i czyni ją dwumyślnym. Skywalker pozostawił Jedi na Ossusie, aby Cilghal miała większe pole manewru w badaniach.

Po jakimś czasie, gdy Alema Rar dokonała sabotażu na pokładzie Sokoła Millennium, a jedna z przedstawicielek gniazda Gorog dostała się do niewoli Jedi, Cilghal uzyskała dokładniejsze wyniki badań. Dowiodła, że umysł owadów jest kolektywny. Pozwalało to im na posiadanie dwóch świadomości. Świadomość, którą posiadali na własność była sterowana przez wpływ świadomości Mrocznego Gniazda, dlatego Killikowie nie wiedzieli, o niektórych wydarzeniach w ich państwie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!