Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Cela 2188: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Nowa strona)
 
Linia 13: Linia 13:
 
|przynależność = [[Imperium Galaktyczne]]
 
|przynależność = [[Imperium Galaktyczne]]
 
}}
 
}}
'''Cela 2188''' było pomieszczeniem znajdującym się na [[Planeta|planecie]] [[Rekkana]]. Służyło ono jako izolatka dla więźniów zwykłych i politycznych. Około [[4 ABY]] przetrzymywany był tam [[przemytnik]] imieniem [[Jaxxon]], który został uwięziony za próbę ocalenia [[kanclerz]] [[Asera|Asery]]. Został on przypadkiem uratowany przez [[Landonis Balthazar Calrissian|Lando Calrissiana]]. Prawdopodobnie cela została unicestwiona w wyniku eksplozji wywołanej przez  [[Auto-fighter]].
+
'''Cela 2188''' było pomieszczeniem znajdującym się na [[Planeta|planecie]] [[Rekkana]]. Służyło ono jako izolatka dla więźniów zwykłych i politycznych. Około [[4 ABY]] przetrzymywany był tam [[przemytnik]] imieniem [[Jaxxon]], który został uwięziony za próbę ocalenia [[kanclerz]] [[Asera|Asery]]. Został on przypadkiem uratowany przez [[Landonis Balthazar Calrissian|Lando Calrissiana]]. Prawdopodobnie cela została unicestwiona w wyniku eksplozji wywołanej przez  [[Auto-fighter]]y.
  
 
== Ciekawsotki ==
 
== Ciekawsotki ==

Wersja z 21:59, 26 mar 2020

Cela 2188.jpg
Cela 2188
Data zniszczenia: 4 ABY (Data przybliżona)
Lokalizacja: Rekkana
Funkcja: Cela więzienna
Przynależność: Imperium Galaktyczne


Cela 2188 było pomieszczeniem znajdującym się na planecie Rekkana. Służyło ono jako izolatka dla więźniów zwykłych i politycznych. Około 4 ABY przetrzymywany był tam przemytnik imieniem Jaxxon, który został uwięziony za próbę ocalenia kanclerz Asery. Został on przypadkiem uratowany przez Lando Calrissiana. Prawdopodobnie cela została unicestwiona w wyniku eksplozji wywołanej przez Auto-fightery.

Ciekawsotki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!