Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-1138: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(drobne)
Linia 16: Linia 16:
 
Bacara w młodości przeszedł trening na dowódcę. Wielokrotnie ćwiczył na symulatorach. Pod okiem klona [[Alpha-17]], przeszedł również trening na komandosa [[ARC]].  
 
Bacara w młodości przeszedł trening na dowódcę. Wielokrotnie ćwiczył na symulatorach. Pod okiem klona [[Alpha-17]], przeszedł również trening na komandosa [[ARC]].  
  
Po rozpoczęciu się [[Wojny klonów|wojen klonów]] walczył pod wodzą generała Mundiego na planetach taki jak: [[Rhen Var]], [[Boz Pity]] i na [[Nowy Bornalex]]. W [[21 BBY]] został wysłany wraz z Mundim na [[Mygeeto]], gdzie znajdował się jeden z przywódców [[Separatyści|Separatystów]] i prezes [[InterGalaktyczny Klan Bankowy|Galaktycznego Klanu Bankowego]], [[San Hill]]. Walczył tam nieprzerwanie 2 lata, do [[19 BBY]]. Prowadził wraz z [[Jedi]] oddział do walki z wrogiem, kiedy dostał wiadomość o [[Rozkaz 66|rozkazie 66]]. Komandor zatrzymał oddział i wraz z innymi klonami zabił Mundiego.  
+
Po rozpoczęciu się [[Wojny klonów|wojen klonów]] walczył pod wodzą generała Mundiego na planetach taki jak: [[Rhen Var]], [[Boz Pity]] i na [[Nowy Bornalex]]. W [[21 BBY]] został wysłany wraz z Mundim na [[Mygeeto]], gdzie znajdował się jeden z przywódców [[Separatyści|Separatystów]] i prezes [[InterGalaktyczny Klan Bankowy|Galaktycznego Klanu Bankowego]], [[San Hill]]. Walczył tam nieprzerwanie 2 lata, do [[19 BBY]]. Prowadził wraz z [[Jedi]] oddział do walki z wrogiem, kiedy dostał wiadomość o [[Rozkaz 66|rozkazie 66]]. Komandor zatrzymał oddział i wraz z innymi klonami zabił Mundiego.Dalsze losy Bacary są nieznane.
  
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Wersja z 13:27, 25 mar 2010

Komandor bacara.jpg
CC-1138 "Bacara"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Republika Galaktyczna, Imperium Galaktyczne
CC-1138, znany jako komandor Bacara, to dowódca Galaktycznych Oddziałów Specjalnych. W trakcie wojen klonów walczył u boku mistrza Ki-Adi Mundiego.

Biografia

Bacara w młodości przeszedł trening na dowódcę. Wielokrotnie ćwiczył na symulatorach. Pod okiem klona Alpha-17, przeszedł również trening na komandosa ARC.

Po rozpoczęciu się wojen klonów walczył pod wodzą generała Mundiego na planetach taki jak: Rhen Var, Boz Pity i na Nowy Bornalex. W 21 BBY został wysłany wraz z Mundim na Mygeeto, gdzie znajdował się jeden z przywódców Separatystów i prezes Galaktycznego Klanu Bankowego, San Hill. Walczył tam nieprzerwanie 2 lata, do 19 BBY. Prowadził wraz z Jedi oddział do walki z wrogiem, kiedy dostał wiadomość o rozkazie 66. Komandor zatrzymał oddział i wraz z innymi klonami zabił Mundiego.Dalsze losy Bacary są nieznane.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!