Niech Moc będzie z Wami!Zhari Vaal

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zhari Vaal
Data i miejsce śmierci: Niedługo przed 5000 BBY
Miejsce pochodzenia: Kesh
Rasa: Keshiri
Przynależność: Neshtovar
Zhari Vaal był mężczyzną rasy Keshiri oraz Neshtovari. W młodym wieku ożenił się z Adari, z którą miał dwójkę synów, Finna oraz Tonę. Zmarł niedługo przed rozbiciem się na Kesh Omenu, gdy spadł z grzbietu swojego uvaka.

Biografia

Zhari Vaal urodził się na Kesh, planecie niezaznaczonej na mapach galaktyki kilkadziesiąt lat przed wybuchem wielkiej wojny nadprzestrzennej. Jako członek Neshtovaru należał do najwyższej grupy społecznej wśród Keshirich zamieszkujących Keshtah Minor. Z tego powodu mieszkał w dużym drewnianym domu w Tahv oraz posiadał własnego uvaka o imieniu Nink, którego nie traktował jednak zbyt dobrze. W pewnym momencie swojego życia, wciąż młody Zhari, dzięki staraniom jej matki, ożenił się z Adari, z którą zamieszkał. Kobieta urodziła mu dwójkę synów, starszego Finna oraz młodszego Tonę. Ostatecznie, niedługo przed rokiem 5000 BBY, po dziewięciu latach związku z Adari, Zhari skrzywdził Ninka po raz ostatni. Gdy znajdowali się nad wodami oceanu otaczającego kontynent, zwierzę zrzuciło go ze swojego grzbietu i powróciło bez niego. Pomimo swoich wad, podczas ceremonii pogrzebowej został określony jako młody dzielny jeździec, w którym pokładano wielkie nadzieję.[1] Lata później, w czasie swojego wygnania na Keshtah Major, Adari Vaall spisała swoje przeżycia, lecz zapiski nie zawierały wiele informacji o jej mężu.[2]

Charakterystyka

Zhari był niewysokim mężczyzną o krzepkiej budowie. Brakowało mu zdolności wysławiania się, Adari przyrównywała wręcz jego elokwencję do kamieni. Dodatkowo uważała ona, że jej mąż nie należał do osób zbyt inteligentnych. Dodatkowo był ona agresywny, zwłaszcza w stosunku do swojego uvaka, którego często krzywdził, co ostatecznie doprowadziło do jego śmierci.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!