Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Yag Shushin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Yag Shushin.jpg
Yag Shushin
Data i miejsce śmierci: 31 BBY
Miejsce pochodzenia: Yag'Dhul
Rasa: Givinin
Kolor włosów: Brak
Profesja: Naukowiec
Yag Shushin był givińskim naukowcem z Yag'Dhul.

Około 31 BBY jego statek rozbił się na planecie Dathomira, a on sam dostał się do niewoli u jednego z klanów Sióstr Nocy. Wkrótce potem, na Dathomirę trafił rycerz Jedi Quinlan Vos, wypełniający misję zleconą mu przez Radę Jedi. Dał się złapać wiedźmą i zaprzyjaźnił się z Yagiem.

Gdy Yaga zaatakował wuffa, olbrzymi strażnik świątyni koło której pracowali, Quinlan pospieszył mu z pomocą i uratował jego życie. Przy okazji odkrył się jako rycerz Jedi, obdarzając Givina zaufaniem. W nagrodę za pokonanie potwora, matriarcha Zalem przydzieliła ich obu do pilnowania Kwi. Jednakże, widząc jak są maltretowane, Quin wymordował straże i wypuścił zwierzęta.

Gdy Jedi dostał się do niewoli, Yag sprzymierzył się z Ros Lai, córką Zalem pragnącą jej śmierci. Razem porwali statek, uwolnili Quinlana i udali się w stronę Nieskończonych Wrót. Ścigani przez Zalem i Vonyę, jej drugą córkę, wdali się w bitwę kosmiczną, w której Givin poświęcił życie, aby uratować dwójkę przyjaciół. Jego śmierć została potem pomszczona przez Quinlana, który zabił Vonyę.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!