Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Xecr Nist

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Xecrnist1s.jpg
Xecr Nist
Rasa: Człowiek
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Xecr Nist był mężczyzną rasy ludzkiej, mrocznym Jedi, a także egzekutorem wojennym Imperium Galaktycznego w czasach odrodzonego Imperatora Palpatine'a.

Biografia

Xecr Nist był jednym z członków Mrocznej Elity, grupy mrocznych Jedi służącej odrodzonemu Imperatorowi Palpatine'owi. Po śmierci Sedrissa, został awansowany na stanowisko imperialnego egzekutora wojennego. Stał się tym samym przywódcą Mrocznej Elity, zwierzchnikiem Imperialnych Sił Zbrojnych oraz głównym wykonawcą Operacji Ręka Cienia.

Pierwszym zadaniem Nista w roli egzekutora wojennego stało się poprowadzenie Mrocznej Elity do ataku na Nowy Alderaan, gdzie w owym czasie ukrywała się oczekująca na narodziny trzeciego dziecka Leia Organa wraz z rodziną i przyjaciółmi. Głównym zadaniem mrocznych Jedi było porwanie bliźniąt Solo, z których Palpatine uczynić chciał w przyszłości swoich uczniów. Mimo początkowych sukcesów w trakcie tej bitwy, wysiłki Nista spełzły jednak na niczym: rodzina Solo i pozostali republikanie uciekli, a sam Nist został pokonany w walce na miecze świetlne przez rycerza Jedi, Kama Solusara.

Mimo porażki na powierzchni Nowego Alderaanu, Nist pozostał egzekutorem. Powrócił do fortecy Mrocznej Elity - zamku Bast na Vjun, gdzie wziął udział w konfrontacji z grupą Jedi pod przywództwem Luke'a Skywalkera. Poniósłszy porażkę został wtrącony do republikańskiego więzienia, gdzie po kilku latach zmarł w niejasnych okolicznościach.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!