Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


W większości automat

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
MostlyAutomatic.jpg
W większości automat
Scenariusz Bruce Jones
Rysunki Bret Blevins
Kolory
Litery Michael Taylor
Tytuł oryginalny Tales from Mos Eisley: Mostly Automatic
Wydanie polskie Egmont Polska
23 kwietnia 2014
(w Star Wars Komiks 2/2014)
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 kwietnia 1995
(w Star Wars Galaxy Magazine 3)
Oprawa Miękka
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 8
Cena 6,99 PLN (w Star Wars Komiks 2/2014)
Czas akcji 3 ABY


W większości automat to pojedyncza historia komiksowa zawarta w trzecim numerze magazynu Star Wars Galaxy Magazine. W Stanach Zjednoczonych została wydana przez wydawnictwo Dark Horse Comics 1 kwietnia 1995 roku. W Polsce komiks został wydany w dniu 23 kwietnia 2014 roku przez Egmont Polska w pięćdziesiątym szóstym numerze Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Wspomnianą w poprzednim opisie kantynę w Mos Eisley zbudowaną jeszcze w erze Starej Republiki jako warownie dla pionierów nękanych przez Ludzi Pustyni. Budynek wiele razy zmieniał właściciela i pełnił funkcję zbrojowni, browaru czy taniego hoteliku, aż w końcu stał się słynnym lokalem, gdzie prowadzi się szemrane interesy i snuje opowieści - oto jedna z nich.(Egmont Polska, 2014)

Streszczenie

Do kantyny w Mos Eisley przybywa Tem Chesko. Siada przy stoliku, do którego po chwili przysiada się Bezzem. Zaczynają rozmawiać. Tem mówi mu o swoim statku i zaczyna opowiadać związaną z nim historię. Kiedy miał dwadzieścia dwa lata wyruszył w lot z Cirussa II. Po drodze trafiła w jego statek asteroida, przez co został uszkodzony hipernapęd i łączność. Najbliższa planeta była odsunięta o dziesięć parseków, czyli ponad sześćdziesiąt lat lotu. Mężczyzna najbardziej załamał się faktem, że czeka na niego jego ukochana, Maia. Przełączył on sterowanie na autopilota i odliczał czas. Pierwsze parę lat przespał, lecz potem skończyły mu się tabletki nasenne i zaczął wariować. W wieku trzydziestu lat przechodząc koło ładowni zauważył szybę z napisem "W razie awarii stłucz szybę". Mężczyzna wściekł się i zbił ją. Za szkłem schowany był żeński droid serwisowy. Odpalił ją, po czym przedstawił się i nazwał kompankę Millie. Przez następne lata sprzątała statek, gotowała i grała z nim w gry. Pewnego dnia obudziła Tema, ponieważ zauważyła na ekranie planetę. Nie była ona jednak zamieszkana, ale zatrzymali się na niej, aby nabrać świeżego powietrza. Była bardzo zarośnięta. Po chwili eksploracji, Tema zaatakował potwór. Millie zabiła monstrum strzałem z wbudowanej w ręce broni, tym samym ratując życie swojego przyjaciela. Tem tęsknił jednak za Maią, godzinami wpatrując się w jej zdjęcie. Millie poczuła się odrzucona i niepotrzebna. Następnego dnia postanowiła skoczyć do wody, żeby spowodować zwarcie. Powstrzymał ją Tem, który zapewnił jej, że zawsze będzie w jego sercu. Po kolejnych dziesięcioleciach Tem zaczął mieć problemy z sercem i często dostawał nagłe bóle. Wiele ostatnich dni podróży spędził przykuty do łóżka. Pewnego dnia, kiedy był stary i schorowany, wyciągnął nóż laserowy i poprosił Millie, by go zabiła. Bezzem dziwi się, ponieważ mężczyzna stoi koło niego i pyta gdzie jest Millie. Tem wstaje, rozpina kurtkę i pokazuje mu stalowe serce Millie wbudowane w jego klatkę piersiową, mówiąc, że jest w jego sercu.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Miejsca

Rasy rozumne

Broń i technologia

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!