Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tor Skirata

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TorSkirata
Data i miejsce narodzin: około 58 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Ciemne
Przynależność: Klan Skirata
Tor Skirata był pierwszym z trójki dzieci Mandalorianina Kala Skiraty i jego żony, Ilippi. Miał młodszego brata, Ijaata oraz najmłodszą z rodzeństwa siostrę, Ruusaan.

Biografia

Tor urodził się około roku 58 BBY i pierwsze 8 lat życia spędził głównie z matką i rodzeństwem, jako że parający się wojennym rzemiosłem Kal Skirata często wyjeżdżał. Gdy Tor zbliżał się do swych 8 urodzin Kal chciał zacząć zabierać go ze sobą na wojny - zgodnie z mandaloriańskimi tradycjami, sprzeciwiła się temu jednak Ilippi. Był to powód rozstania się Kala i Ilippi i od tego czasu Tor wychowywał się już tylko z matką, choć Kal nie szczędził im kredytów.

Pomiędzy rokiem 30 BBY a 22 BBY Ilippi zmarła przez co Tor z Ijaatem starali się przez kilka lat odnaleźć Kala i z nim skontaktować. Nie udało im się to jednak - Kal był bowiem nieosiągalny z racji wykonywania zadania jako Cuy'val Dar na Kamino. W końcu więc Tor i Ijaat wyrzekli się ojca i choć odrzucali wszelkie tradycje Mandalorian, to określili go mianem Dar'buir, już nie ojcem, co było jedną z gorszych obelg dla Mandalorianina.

W 20 BBY Tor i Ijaat zaniepokojeni brakiem możliwości nawiązania kontaktu z Ruusaan - z którą nie żyli jednak zbyt blisko - ponownie spróbowali nawiązać kontakt z Kalem, tym razem skutecznie. Kal odebrał wiadomość od Ijaata informującą krótko że jego córka zaginęła i niedługo później skontaktował się z Torem przez komunikator chcąc dowiedzieć się wszelkich istotnych informacji na ten temat. Podczas rozmowy Tor mógł także dowiedzieć się - co nie stanowiło dla niego zaskoczenia - że Kal jest obecnie związany z WAR a także że uważa klony za swoich synów.

Jakiś czas później Tor i Ijaat otrzymali wieźć, że Ruusaan jest cała i zdrowa ale przez jakiś czas ani od niej ani od Kala nie będą mieli żadnych wieści.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!