Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Trigon Unleashed

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych.

The Trigon Unleashed.jpg
The Trigon Unleashed
Tytuł oryginalny: The Trigon Unleashed
Serial: Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO
Sezon: 1
Odcinek: 3
Scenariusz: Peter Sauder, Richard Beban
Reżyseria: Ken Stephenson
Data premiery w USA: 21 września 1985
Czas trwania: 23 min.
Czas w chronologii: 15 BBY
Poprzedni: Escape Into Terror
Następny: A Race to the Finish


The Trigon Unleashed to trzeci odcinek serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO. Zadebiutował 21 września 1985 roku na amerykańskim kanale ABC.

Streszczenie

Po kradzieży statku kosmicznego Trigon One przyjaciele wracają na Ingo. C-3PO robi porządek w warsztacie. Nagle zauważa cień innego robota. Protokolant podejrzewa, że Gang Fromm wysłał kolejnego zabójcę, by ich zlikwidował i odzyskał ukradzioną broń. Robot woła na pomoc R2-D2. Chwilę później okazuje się, że owy cień w rzeczywistości należał do R2, który miał ze sobą skrzynkę z częściami. Do pomieszczenia wchodzą pochłonięci rozmową Kea, i Thall. Mężczyzna postanawia sprawdzić, czy statek jest dobrze ukryty. On i R2, wsiadają do śmigacza, i po chwili wyruszają w drogę.

Zapada zmierzch. Kea postanawia odpocząć, przed następnym spotkaniem z członkami gangu. W tym czasie Threepio kontynuuje porządkowanie warsztatu. Przypadkowo rozwala sufit pomieszczenia, co skutkuje natychmiastowym wybudzeniem Key ze snu. Protokolant ze strachu wpada na antenę HoloNetu, poważnie ją uszkadzając. Robot zostaje porażony prądem. Próbując wygramolić się z kabli, uszkodzona antena odbiera przekaz na dziwnej częstotliwości. Okazuje się że to rozmowa Tig Fromma, z ojcem. Z dialogu wynika, że Sise Fromm, rozkazał synowi znaleźć ukradziony statek. Tig zrobił już postępy. Mówi, że obserwują już jednego z członków rebelii, wraz z droidem. C-3PO jest pewny, że chodzi o Thalla i R2. Natychmiast wychodzi z warsztatu, by wziąć śmigacz, i powiadomić przyjaciół, jednak na zewnątrz czeka go niemiła niespodzianka. Po wyjściu z budynku ze wszystkich stron rozlegają się strzały z blasterów. Gang Fromm daje 3 sekundy, by rebelianci się poddali. Kea i Threepio, zostają jednak uratowani przez Thalla, który właśnie wrócił. Dziewczyna wraz z droidem protokolarnym wchodzi do śmigacza. Podobnie czynią członkowie organizacji przestępczej, którzy rozpoczynają pościg za szybko oddalającym się śmigaczem Thalla - White Witch. Po brawurowym pościgu przyjaciele zostają otoczeni.

Po przyprowadzeniu buntowników do Tiga rozpoczyna się przesłuchanie. Jednak ci nie zamierzają z nim współpracować. Informują młodego Fromma, że jeśli ich nie wypuści, to uwolnią ich przyjaciele. Ten pokazuje im przekaz z jednej celi, w której znajdują się Jord, i matka Kei. Thall jest wściekły na Tiga, a jednocześnie nie może uwierzyć, że jego przyjaciel został uwięziony. Przyjaciele podejmują próbę uwolnienia się, podczas przesłuchania, jednak kończy się ona niepowodzeniem. Thall zgadza się zdradzić miejsce ukrycia Trigon One, ale tylko i wyłącznie przywódcy gangu - Sise Frommowi. Przyjaciele zostają załadowani na Prom Imperialny, i podążają na spotkanie z Ojcem Tiga. Kea jest wściekła na młodego rycerza Jedi, że dał się tak szybko złamać...

Jakiś czas później, już w bazie, zostają przyprowadzeni do Sisa. Thall stawia warunek. Powie gdzie znajduje się broń, jeżeli Jord Duast i Demma Moll, zostaną wypuszczeni. Przywódca gangu po dłuższym zastanowieniu przystaję na propozycję mężczyzny. Jedi zdradza miejsce ukrycia statku. Tig Fromm, natychmiast wyrusza w podane przez chłopaka miejsce. Przyjaciele zostają wtrąceni do więzienia. Po dłuższych oględzinach uświadamiają sobie, że znajdują się w pomieszczeniu wraz z Jordem i Demmą. Kea, wbrew pesymistycznie do tego nastawionym mężczyzną stara się opracować plan ucieczki. R2 wpada na pomysł, jak wydostać się z celi i po kilku minutach wszyscy są już wyswobodzeni. Jedi zdradza przyjaciołom swój plan. Tego dnia, kiedy poszedł sprawdzić, czy statek jest dobrze ukryty tak naprawdę przeprogramował hipernapęd, żeby w wypadku uruchomienia, uderzył w bazę Sisa. c-3PO oblicza że zostało im kilka minut na ucieczkę z budynku nieprzyjaciela.

Tig Fromm, właśnie dotarł do broni. Wraz z ojcem ustalają, że są już gotowi do przejęcia władzy na całej planecie. Chłopak postanawia wypróbować broń. Za cel wybiera asteroidę, tuż za promem imperialnym, którym leci jego sługa Vlix. Jeden strzał rozbija całą strukturę na malutkie kawałki. Ojciec jest zadowolony z odzyskania broni, i z jej skuteczności. Rozkazuje synowi natychmiast wracać. Tymczasem R2 ściąga z bazy danych plany budynku. Przyjaciele się rozdzielają. Jord i roboty mają ukraść statek, dzięki któremu będą mogli uciec, a Thall i Kea uratować Demmę. Tig wchodzi w nadprzestrzeń, po chwili zauważa że coś jest nie tak. Chłopak orientuje się że za parę minut uderzy w budynek, w którym przebywa jego ojciec. Fromm podejmuje desperacką próbę zatrzymania Trigon One. Astromech kradnie statek, podczas próby uruchomienia go okazuje się, że nie jest w pełni sprawny. Jord usiłuje go naprawić, zanim przybędą tam Thall z Keą i jej matką. W bazie rozpoczyna się ewakuacja, Tig z pomocą kapsuły ratunkowej wydostaje się z Trigon One. Towarzysze przybywają na statek, który zostaje naprawiony dzięki pomocy R2. Rebelianci wylatują z hangaru tuż przed zderzeniem się dwóch obiektów. Dochodzi do wielkiego wybuchu, którego skutkiem jest zniszczenie całej potęgi gangu Fromm.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głosPoczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!